Kılıçdaroğlu: Toplumsal barış dinamitlendi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Toplumsal barış dinamitlendi. Eskiden PKK belası vardı şimdi onun yanında IŞİD çıktı. 102 kişi hayatını kaybetti. 2 Bakan istifa etsin dedik. Çıkmışlar basının karşısına pişkin pişkin gülüyorlar" dedi.

20 Ekim 2015 Salı, 15:20
Abone Ol google-news

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Hatay mitinginde konuştu. Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları şöyle:

- Davet edin Rusya'yı, Arap Ligi'ni sorunu müzakere edelim. Yazık günah bu ülkeye, orada akrabalarımız var. Türkiye kapının dışında. Diyorlar ki turist gelmiyor Türkiye'ye.

- Mısır'la da kavga ettiler. Senin Mısır'da ne işin var? Hangi gerekçe ile Mısır'ın içişlerine karışıyorsun. 5 ülkede büyükelçimiz yok. Yazık günah değil mi bu ülkeye. Biz Türkiye'yi bölgede lider ülke yapmayacak mıydık?

- Bu seçimler diğer seçimlere benzemiyor. Düşünerek sandığa gitmeniz gerekiyor. Bir takım tutar gibi bir partiyi tutan, özellikle AK Parti'ye oy veren yurtdaşlarıma sesleniyorum. Sizler de düşünün. Onların çocukları işsiz değil, sizin çocuklarınız işsiz.

- Benim size sözüm var. Yetki verin dış politikayı yeniden düzenleyeceğiz. Gençlerimizin önünü açacağız. Gençler, bütün meydanlar sizlere serbest olacak.

- İşin şakası bir tarafı ama bu seçimler hepimizin dikkatli olması gereken seçimler.

- Okulun yönetiminde anneler ve babanın söz hakkı olacak.Eğer bir evde akşam tencere kaynamassa sizin sıkıntınızın ne olduğunu ben çok iyi bilirim. Aile sigortasını getireceğim. Hiçbir ailenin geliri 720 liranın altında olmayacak. Fakirliği toprağa gömeceğim.

- Taşeron işçiliği kaldıracağım her işçinin kadrolu olma hakkı var. Kaynak yok yapamazsın dediler. Şimdi bizden kopya çekiyorlar. Demek ki en iyi kadrolar CHP'de var. Demek ki ülkeyi en iyi yönetecek parti CHP'dir.

- Herkesle konuşan herkesi kucaklayan parti, o parti Mustafa Kemal'in partisi Cumhuriyet Halk Partisi.

- 1 Kasım seçimleri çok önemli seçimler. Sandığa gidip oyumuzu kullanacağız. Toplumsal barış dinamitlendi. Eskiden PKK belası vardı şimdi onun yanında IŞİD çıktı. 102 kişi hayatını kaybetti. 2 Bakan istifa etsin dedik. Çıkmışlar basının karşısına pişkin pişkin gülüyorlar. Yahu insanlar öldü nasıl gülersin. Güvenlik zaafiyeti yok diyorlar, yoksa 102 kişi nasıl öldü.

- Soruyorum Davutoğlu'na neden garda önlem almadınız. Biz önlemi Kızılay'da aldık diyor. O saatte Kızılay'da insan yok ki. Davutoğlu da istifa etmiyor.