Korgeneral Pulatsü ifade verdi

1. Hava Kuvveti Komutanı Korgeneral Korcan Pulatsü, ''Balyoz Planı'' iddiaları soruşturması kapsamında talimatla ifade verdi.

20 Mayıs 2010 Perşembe, 09:19
Abone Ol google-news

Avukatı Ali Fahir Kayacan ile Ankara Adalet Sarayı'na gelen Pulatsü'nün ifadesi, terör ve organize suçlara ilişkin soruşturmalara bakmakla görevli Başsavcıvekilliği'nde, talimat savcısınca alındı. Savcılık ifadesi yaklaşık 2 saat süren Pulatsü, daha sonra adliyeden ayrıldı.

 

İki tümgeneralin ifadesi alındı

Avukatları ile Ankara Adalet Sarayı'na gelen tümgeneraller Salim Erkal Bektaş ve Nurettin Işık'ın ifadesi, terör ve organize suçlara ilişkin soruşturmalara bakmakla görevli Başsavcıvekilliğinde, talimat savcısınca alındı. Savcılık ifadeleri yaklaşık 2'şer saat süren Bektaş ve Işık, daha sonra adliyeden ayrıldı.
 

''Balyoz Planı'' iddiaları soruşturması çerçevesinde, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatı doğrultusunda, Ankara'da bugüne kadar 2 albay ve 2 yarbay olmak üzere 4 muvazzaf subayın ifadesine başvuruldu.

Soruşturma kapsamında, önümüzdeki günlerde, bazı muvazzaf ve emekli generaller ile subayların, talimatla ifadelerinin alınacağı öğrenildi.