"Lassa ilk yarının en sağlam onbiri" ve "en sağlam futbolcusu" belirlendi

Beşiktaş'tan Gökhan Töre, "Lassa ilk yarının en sağlam futbolcusu" seçildi.

15 Ocak 2015 Perşembe, 17:52
Abone Ol google-news

Belek'teki Gloria Golf Resort Hotel'de devam TSYD 52. Yıl Sporun Zirvesi Semineri'nde gazetecilerin oylarıyla belirlenen "Lassa ilk yarının en sağlam onbiri"nde Galatasaray'dan 5, Fenerbahçe ve Beşiktaş'tan ise 3'er futbolcu yer aldı.

Spor Toto Süper Lig'de taraftarların oylarıyla ilk yarının "en sağlam futbolcusu" 47 bin 684 oydan 5 bin 523'ünü alan Beşiktaş'tan Gökhan Töre seçildi.

Gazeteciler tarafından yapılan oylamada en fazla puanı Caner Erkin alırken, bu oyuncuyu Burak Yılmaz, Demba Ba, Gökhan Gönül, Muslera, Semih Kaya, Mehmet Topal, Chedjou, Gökhan Töre, Veli Kavlak ve Sneijder takip etti.

"Lassa ilk yarının en sağlam onbiri" ödülleri şubat ayı içinde düzenlenecek törenle verilecek. Sezon sonunda da 2014-2015 sezonunun en sağlam onbiri belirlenecek.

2014-2015 sezonu ilk yarının en sağlam onbirinde yer alanlar şöyle:

En sağlam kaleci: Muslera (Galatasaray)

En sağlam defans: Gökhan Gönül (Fenerbahçe), Semih Kaya (Galatasaray), Chedjou (Galatasaray), Caner Erkin (Fenerbahçe)

En sağlam orta saha: Gökhan Töre (Beşiktaş), Mehmet Topal (Fenerbahçe), Veli Kavlak (Beşiktaş), Sneijder (Galatasaray)

En sağlam forvet: Demba Ba (Beşiktaş), Burak Yılmaz (Galatasaray)

TSYD 52. Yıl Sporun Zirvesi Semineri, NTV Spor Dijital İçerik Direktörü Emrah Kayalıoğlu, Sporx Genel Müdürü İlkan Gökyılmaz ve Al Jazeera Türk Spor Müdürü Barış Kuyucu'nun katılımıyla düzenlenen "Spor medyasının geleceği" başlıklı oturumla tamamlandı.