Lodos sebebiyle aksayan Şehir Hatları seferleri yeniden başladı

Bakırköy sahilyolunda bir ağaç yola devrilirken, sahil şeridinde ise dev dalgalar oluştu. Lodos nedeniyle aksayan Şehir Hatları seferleri yeniden başladı.

29 Aralık 2014 Pazartesi, 08:43
Abone Ol google-news

İstanbul'da sabah saatlerinden itibaren etkili olan lodos nedeniyle Bakırköy Sahil yolu Zeytinburnu istikameti Rauf Orbay Caddesi'nde bulunan bir ağaç saat 07.00 sıralarında yola devrildi. Yaklaşık 10 metre yüksekliğindeki ağaç Mehmet Sönmez yönetimindeki 34 HT 7571 plakalı servis aracının önüne düştü.

Lodos ağaç devirdi, deniz seferlerini iptal ettirdi - VİDEO

Servis minibüsünde maddi hasar meydana geldi. Devrilen ağaç sebebiyle olay yerine itfaiye ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri yola devrilen ağacı motorlu testere ile keserek ufak parçalara ayırdı. Ekipler daha sonra bu parçaları yol kenarına topladı. Polis ekipleri ise, yolda önlem alarak trafiği geçici olarak tek şeritten verdi.İstanbul'da sabah saatlerinden itibaren etkili olan lodos nedeniyle aksayan Şehir Hatları seferleri yeniden başladı.

İstanbul Şehir Hatları'nın internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, iptal edilen vapur seferleri lodosun etkisini yitirmesiyle normale döndü.

Açıklamada, "Şiddetli lodos nedeniyle bu sabahtan itibaren yapılamayan Kadıköy-Kabataş seferleri 14.30, Üsküdar-Beşiktaş seferlerimiz ise 15.00 itibarıyla karşılıklı olarak yapılmaya başlanmıştır" ifadelerine yer verildi.

Öte yandan, Büyükada-Heybeliada-Burgazada-Kınalıada-Kadıköy-Kabataş seferleri de 15.00 itibarıyla başladı.