Mafya lideri Çakıcı, adliyeye 'çakarlı araç'la gitti!

Organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı’nın eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’na hakaret ettiği gerekçesiyle gittiği adliyeye çakarlı araçla giriş yaptığı ortaya çıktı. Kırıkkale Valiliği, olayla ilgili yaptığı açıklamada, Çakıcı’nın konvoyundaki çakarlı ışık ve ses sistemine sahip araçla ile ilgili olarak, aracın Çakıcı’nın konvoyuna katılan bir kişiye ait olduğunu ve araç sahibine ceza kesildiğini bildirdi.

01 Şubat 2021 Pazartesi, 10:35
Mafya lideri Çakıcı, adliyeye 'çakarlı araç'la gitti!
Abone Ol google-news

Organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı'nın, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’na hakaret ettiği gerekçesiyle Keskin Asliye Ceza Mahkemesi'nde yargılandığı dava için Kırıkkale’ye gitmişti. 21 Ocak günü görülen davada Çakıcı hakkında beraat kararı verilirken, Davutoğlu’na yönelik sözleri eleştiri sayılmıştı. Çakıcı’nın davanın görüldüğü Keskin Adliyesi’ne çakarlı araçla giriş yaptığı ortaya çıktı.

Çakıcı’nın araç konvoyunun en önündeki araçta çakar olduğu ve adliyeye giriş yaptığı sırada önünün açıldığı görülüyor. Çakıcı’yı adliyede adamları karşılıyor.

VALİLİK'TEN AÇIKLAMA

Kırıkkale Valiliği, Çakıcı’nın konvoyundaki çakarlı ışık ve ses sistemine sahip araçla ile ilgili yazılı açıklama yaparak, aracın Çakıcı’nın konvoyuna katılan bir kişiye ait olduğunu ve araç sahibine ceza kesildiğini bildirdi. Valiliğin açıklaması şöyle:

“Alaattin Çakıcı isimli şahsın, 21 Ocak 2021 tarihindeki duruşması için Keskin Adliyesi'ne çakarlı araçla geldiği şeklinde bazı basın yayın organlarında yer alan görüntülerin, Keskin Adliyesi'ne ve söz konusu kişinin araçlarına ait olmadığı, adı geçenin Adliye'ye çakarlı bir araçla veya refakatinde gelmediği, çakarlı aracın  il merkezinde adı geçen şahsın da katıldığı bir ziyarete dahil olan ve çakar taktığı anlaşılan başka bir şahsa ait olduğu ve aracın tespit edilerek gerekli cezai işlemlerin uygulandığı hususu; kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

AKP PLAKASI DA DİKKAT ÇEKMİŞTİ 

Çakıcı'nın araç konvoyundaki AKP plakalı araç da dikkat çekmişti. 

İçişleri Bakanlığı’nın çakarlı araçlarla ilgili genelgesinde ise kamu ve mahalli idarelerde üst düzey yönetici, genel müdür ve daire başkanlarının araçlarında "çakar lamba" kullanması 1 Kasım 2019'dan itibaren yasaklanmıştı. Çakarlı araç kullananlar hakkında para cezası verileceği, araçların trafikten men edilebileceği düzenlenmişti.