Marmaris'te yemek için halk plajına helikopterle iniş yaptılar

Muğla Marmaris'te halk plajına helikopter indirildi. Yurttaşların görüntülediği anlar sosyal medyada gündem oldu. Helikopterin kayıtlı olduğu şirketten yapılan açıklamada, şirketin helikopteri Ocak 2020'de teknoloji alanında faaliyet gösteren bir firmaya sattığı, olayla ilgilerinin bulunmadığı belirtildi.

14 Haziran 2021 Pazartesi, 01:13
Marmaris'te yemek için halk plajına helikopterle iniş yaptılar
Abone Ol google-news
Muğla'nın Marmaris ilçesindeki Kumlubük koyuna inen helikopter sahilde güneşlenenler ve denize girenler için tehlike yarattı. 

Bereket Enerji Üretim AŞ’ye kayıtlı helikopterin İzmirli tekstil makinesi üreticisi iki iş insanı taşıdığı öğrenildi. Sosyal medyada yapılan paylaşımlara göre helikopterin bölgedeki bir butik otele bu şekilde misafir taşıdığı görüldü.

"PLAJA HELİKOPTER İNDİRİLMESİ YASAK"

Görüntüler, İYİ Parti İstanbul İl Teşkilatı Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ali Kıdık da tarafından paylaşıldı.

Kıdık, paylaşımında, “Bu helikopter Bereket Enerji’ye ait. Maris Otel’e yemek için müşteri getirmiş. 1. Acil durum olmadığı sürece plaja helikopter indirilmesi yasak. 2. Otellerin helikopter pisti olmalı” ifadelerini kullandı.

Paylaşımına, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün resmi hesabını da etiketleyen Kınık, “SHGM bu durumda nasıl bir müeyyide uygulayacak” diye de sordu.

Yorumlarda otelin hem karadan hem denizden yolunun olmasına rağmen ve bir aciliyet yokken helikopterle yapılan bu tehlikeli taşımaya eleştiri yağdı.

"PLAJA HELİKOPTERLE İNMEK KURALLARA UYGUN MU?"

Gazeteci Fatih Altaylı da, Marmaris’te Kumlubük plajına bir helikopterin indiği anları paylaştı.

O anları sosyal medya hesabı üzerinden paylaşan ve tepki gösteren Fatih Altaylı, “Burası Marmaris Kumlubük. Halk plajına inen bu helikopterin yolcuları yemeğe gelmişler. Afiyet olsun da halka açık bir plaja helikopterle inmek kurallara uygun mu?" ifadelerini kullanarak, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nü etiketledi.

Otelin sosyal medya hesaplarından da helikopterin sahile indiği anlar paylaşıldı.

AYDEM ENERJİ AÇIKLAMA YAPTI

Aydem Enerji'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

"Sosyal medyada yer alan ve bir sahile iniş yaptığı görülen helikopter ile ilgili olarak, sorumluluğumuz gereği açıklama yapma ihtiyacı doğmuştur. Görüntülerdeki helikopter, şirketimiz tarafından Ocak 2020'de teknoloji alanında faaliyet gösteren bir firmaya satılmıştır.

Söz konusu görüntüler ile Aydem Enerji'nin, holdinge bağlı şirketlerinin ve\veya herhangi bir yöneticimizin kesinlikle ilgisi bulunmamaktadır. 

Kamuoyunun bilgisine saygılarımızla sunarız."