Maya Sahnesi'de interaktif teknolojiyle "4.48 Psikoz"

Erken ölümüyle tiyatro dünyasını sarsan in-yer-face akımının önde gelen yazarlarından Sarah Kane'in son yazdığı oyun 4.48 Psikoz, oyuncu Gizem Darendelioğlu'nun yorumuyla Tiyatro POT tarafından sahneleniyor.

Yayınlanma: 02.02.2012 - 15:10
Abone Ol google-news

4.48 Psikoz, 90’ların sonunda ortaya çıkan ve tiyatro dünyasına damgasını vuran in-yer-face akımının en önemli temsilcilerinden Sarak Kane’in son oyunu. Bir psikoz hastasının monologundan oluşan oyun modernite ile birlikte egemen hale gelen ‘normalleştirme’ kavramının kapana kıstırdığı insanlığın bunalımını psikotik hasta metaforu ve onun dili ile anlatıyor.
 
Tiyatroyu yeni medya teknolojileriyle buluşturarak alternatif sahneleme biçimleri yaratmak hedefiyle 2011 yılında kurulmuş bir topluluk olan Tiyatro POT’un yorumuyla 4.48 Psikoz 8 Şubat Çarşamba 20.30 ve 22 Şubat Çarşamba 20.30’da meraklısını Maya Sahnesi’ndeki iki gösteriye bekliyor.

Sarah Kane’in yazıp, Gizem Darendelioğlu, S.Sezgin Güvenç’in yönettiği oyunun görüntü yönetmeni Deniz Artağan, Hasan Serin, Umut Can Sevindik, sahne tasarımı Selin Diktaş, Guşef Şen, ses ve etkileşim tasarımı Osman Koç imzasını taşıyor, oynayan ise Gizem Darendelioğlu.

 

 


 
 


En Çok Okunan Haberler