Melo'da kritik tarih: 14 Ağustos

Galatasaray'da Felipe Melo'nun geleceği, cuma gününe kadar netleşecek. Inter ile anlaşma sağlanamaması durumunda yönetim, Brezilyalı oyuncuya yeni bir sözleşme önerecek.

12 Ağustos 2015 Çarşamba, 09:22
Abone Ol google-news

Galatasaray'da Felipe Melo belirsizliği devam ediyor. Brezilyalı futbolcunun geleceği, cuma gününe kadar belli olacak. Inter ile yapılan görüşmeler tıkanma noktasına gelirken, Melo'nun, İtalyan kulübü ile anlaşma sağlanamaması durumunda takımda kalma ihtimali de ortaya çıktı.

Galatasaray Yönetimi, Melo için Inter'in takasta önerdiği isimlere sıcak bakmamıştı. Özellikle Nagatomo üzerinde uzlaşmak isteyen İtalyan ekibine ret cevabı verilmişti. Sarı kırmızılıların Melo'ya karşılık istediği Medel ismi için ise Inter'den olumsuz yanıt alınmıştı. Inter'in Melo konusunda bir türlü istediği sonucu alamaması üzerine düşünmek için süre istediği transferde son tarih ise 14 Ağustos olarak belirlendi.

MELO’YA YENİ TEKLİF
İtalyan ekibiyle son kez görüşecek olan Galatasaraylı yöneticiler, yine sonuç alamazsa bu kez Melo'ya yeni bir teklif önerecek. Galatasaray ile 1 yıllık sözleşmesi bulunan ve yıllık 3.1 milyon Euro kazanan deneyimli futbolcudan indirime gitmesi istenecek. Melo, ilk olarak yönetimden ücretine zam yapılarak sözleşmesinin uzatılmasını talep etmiş, ancak bu öneri teknik ekip tarafından kabul görmemişti.

Teknik direktör Hamza Hamzaoğlu, Melo ile, sözleşmesi bittikten sonra masaya oturulması gerektiğini vurgulamıştı. Bunun üzerine Galatasaray'dan ayrılmak istediğini söyleyen Melo'ya transfer görüşmeleri için izin verildi. Ancak bu görüşmelerden sonuç alınamayınca, Galatasaray Yönetimi B planı için hazırlık yapmaya başladı. Cuma gününe kadar Melo transferinde sonuç çıkmazsa, sarı kırmızılı yönetim, Brezilyalı futbolcunun yıllık ücretinde indirim yaparak 1+1 yıllık sözleşme önerecek.

Sarı kırmızılı kulübün yeni sezon öncesi lisans çıkarmadığı Melo'nun ise böyle bir teklif karşısında vereceği yanıt merakla bekleniyor.