MHP Ankara adayını açıkladı

CHP ve AKP'den sonra MHP'de Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayını açıkladı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Ankara'ya Mansur Yavaş'la talip olduklarını söyledi ve Ankara'nın en büyük iddiaları olduğunu belirtti. Bahçeli bu sözleriyle Ankara'da yaşanan yarışta 'bende varım' dedi.

04 Ocak 2009 Pazar, 15:12
Abone Ol google-news

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 29 Mart 2009'da yapılacak yerel seçimlerin aynı zamanda MHP'nin 40 yıl aradan sonra tek başına iktidar olmasının ilk adımı ve mesajı olacağını söyledi. Bahçeli, 29 Mart seçimlerinde Ankara'nın kendileri için tarihi önem taşıdığını belirterek, "Cumhuriyet düzenindeki çizgi Samsun'dur, Erzurum'dur, Sivas'tır ve Ankara'dır. Ankara'ya talip olmak demek, tarihe, kadere, millete talip olmak demektir. Onun için Ankara en büyük iddiamızdır" dedi.

Bahçeli, yerel seçimlerde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ve 25 ilçenin adaylarını tanıttı. Anadolu Sergi ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen aday tanıtma programına parti yöneticileri, Ankara Milletvekilleri ve çok sayıda partili katıldı. Bahçeli burada yaptığı konuşmada sözlerine İsrail'in Gazze'ye yaptığı saldırı ile yılbaşı gecesi Ankara'da doğalgaz zehirlenmesi sonucu hayatını kaybeden 7 öğrenciye duyduğu üzüntüyü dile getirerek başladı.

Bahçeli İsrail'in Filistin'e düzenlediği saldırıları kınayarak, 9 gün içinde bu saldırıların daha da derinleşmesinden duyduğu büyük üzüntüyü dile getirdi ve İsrail'i şiddetle kınadıklarını ifade etti. Başta ABD olmak üzere AB ülkeleri ve uluslar arası kuruluşların bu saldırılar karşında kayıtsız kaldıkları belirten Bahçeli, "Bu katısızlık karşısında dehşete kapılıyoruz. İsrail, Filistin çatışmasına son verecek barışın ve huzurun sağlanmasında önemli bir etkinlik bekliyoruz. Bunu da bugünkü iktidardan ülke olarak bekliyoruz" dedi.

 

"Ankara'ya talip olmak, tarihe talip olmaktır"

Bahçeli, yerel seçimlerin her siyasi partide olduğu gibi kendileri için de çok önemli olduğunu ve bu seçimlerde Ankara'ya talip olduklarını ifade etti. Ankara'yı "Cumhuriyet dönemindeki çizgi" diyerek tanımlayan bahçeli şunları dedi:
"Ankara'ya talibiz. Ankara'ya talip olmak demek, tarihe, kadere, millete talip olmak demektir. Ankara en büyük iddiamızdır. MHP her partiden farklıdır. Farkımızın farkında olmalıyız. 2009 MHP'nin yılı olacak. MHP programı Türk milliyetçiliği fikrine dayanır. Milliyetçi fikir çizgisi mensubu olduğumuz aziz milletimizin kendisiyle, fikriyle örtüşmesi gerekir. Onun için biz milletiz. Biz Türkiye'yiz."
 

MHP'nin Ankara'daki belediye başkan adayları

Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, Çankaya Belediye Başkan Adayı Sami Sel, Keçi ören Belediye Başkan Adayı Şükrü Şahin, Yenimahalle Belediye Başkan Adayı Yaşar Yıldırım, Çayırhan Belediye Başkan Adayı Hüsamettin Yüksel, Pursaklar Belediye Başkan Adayı Adnan Teker, Mamak Belediye Başkan Adayı Mehmet Çevik, Altındağ Belediye Başkan Adayı Hasan Bilgiç, Sincan Belediye Başkan Adayı Yücel Atilla Durmuş, Etimeskut Belediye Başkan Adayı Enver Demirel, Polatlı Belediye Başkan Adayı İhsan Öz, Gölbaşı Belediye Başkan Adayı Yakup Odabaşı, Kazan Belediye Başkan Adayı Mahmut Budak, Beypazarı Belediye Başkan Adayı Cengiz Önapl, Elmadağ Belediye Başkan Adayı Zeki Yağdıran, Akyurt Belediye Başkan Adayı Fedai Yağcı, Kızılcahamam Belediye Başkan Adayı Coşkun Ünal, Nallıhan Belediye Başkan Adayı Ahmet Adnan Okur, Kalecik Belediye Başkan Adayı Satılmış Karakoç, Haymana Belediye Başkan Adayı Bünyamin Abacı, Çubuk Belediye Başkan Adayı Mustafa Gökmen, Bala Belediye Başkan Adayı İbrahim Gürbüz, Ayaş Belediye Başkan Adayı Fevzi Atasever, Çamlıdere Belediye Başkan Adayı İdris Yavuz Cengiz, Güdül Belediye Başkan Adayı Mehmet Topçu, Evren Belediye Başkan Adayı Nedim Keskin.