Milli güreşçi Vehbi Akdağ cenazesi traktörle toprağa verildi

Eski güreşçi Hamza Yerlikaya'nın Vakıfbank yönetimine, Gezi eylemleri ile ilgili sosyal medyada yaptığı paylaşım nedeniyle ırkçılık suçlamasıyla 6 ay güreşten uzaklaştırılan milli güreşçi Rıza Kayaalp'in ise Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Müşavirliği'ne atanmasının yankıları sürerken, 1972 Münih Olimpiyatları'nda Türkiye'nin tek madalyasını kazanıp ikinci olan 71 yaşındaki milli güreşçi Vehbi Akdağ'ın cenazesi traktörle ile mezarlığa götürülerek toprağa verildi.

25 Haziran 2020 Perşembe, 09:47
Abone Ol google-news

Fotoğraf: DHA

Sözcü gazetesinde yer alan habere göre, 1972 Münih Olimpiyatları'nda Türkiye'nin tek madalyasını kazanıp ikinci olan 71 yaşındaki milli güreşçi Vehbi Akdağ, Tokat'ta tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Bol madalyalı güreşçimiz için önceki gün Ormanbeyli Köyü'nde cenaze töreni düzenlendi.

Törene Vali Ozan Balcı, AKP'li Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Murat Kınay, Türkiye Güreş Federasyonu Asbaşkanı Serdar Çinkılıç, Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Cemil Çağlar, güreşçiler, Akdağ'ın ailesi, yakınları ve çok sayıda yurttaş katıldı.

Akdağ'ın birçok madalyası vardı.

PROTOKOL OMUZ VERDİ

Kılınan cenaze namazının ardından milli güreşçinin Türk Bayrağı'na sarılı tabutu protokol üyelerinin de aralarında bulunduğu kalabalık tarafından omuzlanarak bir traktörün römorkuna taşındı. Akdağ'ın cenazesi traktörle ile mezarlığa götürülerek toprağa verildi.

Geçen yıl bir röportajında ilgisizlikten şikayetçi olan Akdağ'ın, cenazesinin traktörle taşınması tepkilere yol açtı. Yaşanan vefasızlık bir olayı daha hatırlattı.

AKP'li eski milli güreşçi Hamza Yerlikaya geçtiğimiz günlerde Vakıfbank'a Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmıştı. Gençlik ve Spor Bakanlığı yardımcısıyken yapılan bu atama eleştirilmişti. Yerlikaya'nın ardından Gezi eylemleri ile ilgili sosyal medyada yaptığı paylaşım nedeniyle ırkçılık suçlamasıyla 6 ay güreşten uzaklaştırılan milli güreşçi Rıza Kayaalp de Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Müşavirliği'ne atanmıştı.