Mustafa Cengiz: "Marcao sezonun en iyi transferi"

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Marcao'nun sözleşmesinin 2024 yılına uzatılmasını, sezonun en iyi transferi olarak nitelendirdi.

22 Mayıs 2021 Cumartesi, 17:12
Mustafa Cengiz:
Abone Ol google-news

Marcao ile yapılan yeni sözleşme Başkan Mustafa Cengiz, İkinci Başkan Abdurrahim Albayrak ve Başkan Yardımcısı Yusuf Günay'ın katılımıyla imzalandı. 

İmzaların ardından konuşan başkan Mustafa Cengiz, bu imzayı sezonun en iyi transferi olarak gördüğünü belirterek, "Tabii ki doğuştan sarı-kırmızı değil ama hem profesyonel yaşamında hem de sahada verdiği ölümüne mücadele bizi çok mutlu ediyor. Kötü hava şartlarında, o balçık sahada Mohamed ile penaltıyı attırmak için eliyle Donk ile birlikte çamurları temizlediği anı unutamıyorum. İşte biz bunu istiyoruz. Bizim 'hatırlayın' dediğimiz haysiyet bu. Bunu sahada en iyi sergileyenlerden biri oldu. Hiç geri adım atmadı. Kafasını topa soktu. Biz bunu istiyoruz. Yüzde yüz başarılı ya da başarısız olur o ayrı. Futbolun şansı vardır. O şansa da inanırız. İlla ki yüzde yüz mücadele edip netice alacaksınız diye bir şey yok. 90 dakika hücum ederseniz bir kontradan gol yersiniz." dedi.

Cengiz, "Marcao başta olmak üzere bizim futbolcuların hepsinin son haftalarda gösterdiği mücadeleye alkış tutarız. Bu yolda kendileri galiptir. Galatasaray'ı şampiyonluktan başka hiçbir şey tatmin etmez. Bizim, arkadaşlarımızın ve taraftarların içinde bir burukluk oldu. Dönüp baktığımızda bir gol atsak eşit oluyorduk diye düşünüyoruz. Futbolun adaleti yok. Abdurrahim Albayrak da bağırdı adalet diye ama yok. Bazen beraberlik çok önemli oluyor." diyerek açıklamalarını sürdürdü.

Cengiz "Biz Marcao'yu aldığımızda takım düştü diye çok laf ettiler; ama öyle bir karakter ve oyun sergiledi ki herkesi utandırdı. Ondan çok mutluyuz ve memnunuz. Tüm Türkiye çok memnun Marcao'dan. Biz bu sözleşme ile bu sezon en iyi transferlerden birini yaptık" diye belirttikten sonra, Marcao'nun Galatasaray için örnek bir kişilik olduğunu ifade eden İkinci Başkan Abdurrahim Albayrak ise, "Marcao'ya hem şahsım hem kulübüm adına çok teşekkür ediyorum. Bu uzatma ve pazarlık döneminde en ufak bir zorlukla karşılaşmadık. Geçen sene indirim de yaptı. Geçen sene çok büyük bir özveri ile oynadı ve yüksek maaşlar almadı. Bunun için de ayrıca ona teşekkür ediyorum. Hiçbir zaman az para alıyorum diye karşıma çıkmadı. Demek ki gözü tok, gönlü tok. Böylece Galatasaray duruşunu gösterdi. Bu transfer döneminde de asil bir insan olduğunu kanıtladı. Daha fazlasını istemedi. Galatasaray olarak kendi menfaatlerimiz kadar onun da menfaatlerini düşündük. 2024'e kadar mukavelesini imzaladık. Marcao'ya göstermiş olduğu Galatasaraylılık duruşu ve performansı için teşekkür ediyorum. Marcao'ya yolun açık olsun diyorum." dedi.