NTV binası önünde Görmez eylemi... Programını iptal etti

Kadın örgütleri, NTV canlı yayına çıkacak Görmez'i kanalın binasının önünde protesto etti. Görmez'in gelen tepkiler ve kanal önündeki protestodan ötürü programını iptal ettirdiği öne sürüldü. NTV'den konuyla ilgili açıklama yapıldı.

08 Ocak 2016 Cuma, 19:41
Abone Ol google-news

Kadın örgütleri, "Babanın öz kızına şehvet duyması haram değil" fetvasının ardından Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'i protesto etti.

Türkiye'yi ayağa kaldıran fetvaya 1 yalanlama daha

Kadın örgütleri, Diyanet'in skandal fetvasını protesto etmek için Görmez'in canlı yayına konuk olacağı NTV binası önünde buluştu. Kadınlar, Diyanet'in "Babanın öz kızına şehvet duyması haram değil" fetvasını protesto etmek için saat 19:00'da NTV binası önünde toplandı.

Görmez'in programını iptal etme nedenin ise, gelen tepkiler ve NTV önündeki protesto olduğu iddia edildi.

NTV Kurumsal İletişim Departmanı'ndan alınan bilgiye göre, Görmez, saat 19:00'da yapılması planlanan canlı yayına 'programının yoğunluğu' nedeniyle katılamayacağını bildirdi.

Diyanet'in fetva hattına gönderilen metinde, “Bir babanın öz kızına duyduğu şehvet, karısıyla olan nikâhını düşürür mü?” diye sorulmuştu. Diyanet'in yanıtında “Babanın şehvetle kızını öpmesi ya da şehvetle ona sarılmasının nikaha bir etkisi yoktur” ve “Babanın kızını kalın elbiselerden tutarak ya da vücuduna bakıp düşünerek, şehvet duyması, bu tür bir haramlık oluşturmaz. Ayrıca kızın, 9 yaşından büyük olması gerekir” ifadeleri kullanılmıştı.