Oğlunu kurtardı, kendi boğuldu

Zonguldak'ın Çaycuma İlçesi'nde, Filyos Irmağı'na giren 35 yaşındaki Raşit Özat, boğulmak üzere olan oğlu 11 yaşındaki Berat'ı kurtardıktan sonra akıntıya kapıldı. Devrek İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü Raşit Özat'ın cesedi, olaydan 4 saat sonra bulundu.

19 Temmuz 2015 Pazar, 13:26
Abone Ol google-news

İlçeye bağlı Saltukova Beldesi'ndeki köprü altında Filyos Irmağı'nda balık tutan Raşit Özat, serinlemek için ırmağa giren oğlu Berat'ı batıp çıkarken görünce tereddüt etmeden suya atladı. Raşit Özat, boğulmak üzere olan oğlunu sudan çıkararak sığ yere götürürken bu sırada kendisi akıntıya kapıldı. Özat'ın gözden kaybolması üzerine olay yerine itfaiye, jandarma ve İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri yönlendirildi.

 

Yaklaşık 4 saat süren bir çalışma sonucu Özat'ın cansız bedenine ulaşıldı. Ekipler tarafından kıyıya çıkarılan Özat'ın cesedi, cumhuriyet savcısının incelemesinin ardından Çaycuma Devlet Hastanesi morguna konuldu. Eşinden ayrı yaşadığı öğrenilen 2 çocuk babası Özat'ın ölüm haberini alan yakınları sinir krizi geçirdi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.