Öğrenciler, tutuklanan akademisyenin dersinde haykırdı

"Bu suça ortak olmayacağız" başlıklı bildiriye imza attığı gerekçesiyle tutuklanan Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Esra Mungan'ın öğrencileri, destek için salonda destek sloganları attı.

16 Mart 2016 Çarşamba, 14:34
Abone Ol google-news
<video:499033>

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hedef gösterdiği 'Bu suça ortak olmayacağız' bildirisine imza attığı gerekçesiyle dün akşam tutuklanan Esra Mungan'ın öğrencileri, Mungan'ın bu sabah programda olan dersine girdi.

Boğaziçi Üniversitesi'ndeki GMK salonunu dolduran öğrenciler, "Akademisyenler yalnız değildir" ve "Barış için adalet için" sloganları atarak, tutuklanan hocalarına destek oldu.

Öğrencilerin doldurduğu salonda yer alan barkovizyona da "Akademisyenler yalnız değildir" yazısı yansıtıldı. Boğaziçi Dayanışması'nın Facebook'taki hesabından yayımlanan video, "#kursuyubosbırakmıyoruz #akademibiatetmez Hocamızın dersine giriyoruz" notuyla paylaşıldı.

DÜN AKŞAM TUTUKLANDILAR

"Bu suça ortak olmayacağız" başlıklı bildiriye imza atan bin 128 akademisyen arasında yer alan Esra Mungan, Muzaffer Kaya ve Kıvanç Ersoy, dün akşam İstanbul Nöbetçi 5. Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklanmıştı.