Öykü Arin riskli süreci atlattı mı? Annesinden açıklama

Antalya'da lösemi tedavisi gören 4 yaşındaki Öykü Arin'in annesi sosyal medyadan yaptığı açıklamada "Öykü Arin ile ilgili gelişmeleri takip etmek isteyenler @oykuarineumutol hesabını takip etsin" dedi.

26 Temmuz 2019 Cuma, 11:33
Abone Ol google-news

Babası Çağdaş Yazıcı'dan yarı uyumlu kök hücre nakledilen küçük kız, ilik savaşının yaşandığı ilk riskli süreci atlattı. Öykü günlerini evinde; anne ve babasıyla geçiriyor. Onun için başlatılan ilik nakli kampanyası ise; diğer hastalara umut olabilmek için devam ediyor.

NTV'de yer alan habere göre Anne Eylem Şen Yazıcı yaptığı açıklamada "Aslında tabii iliğin tutmuş olması ilk aşamaydı, onu atlattık. İlik savaşı ilk haftalarda olma ihtimali daha riskli sonuçlar yaratabilirdi. Önümüzdeki süreçte de karşılaşmayacağımızı ümit ediyoruz. İlk bir yıl çok kritik, enfeksiyonlar açısından, birçok açıdan ve ancak ilk bir yılın sonunda yeniden aşılarını olacak" dedi.

Anne Şen, sosyal medyadan yaptığı açıklamada ise "Öykü Arin ile ilgili gelişmeleri takip etmek isteyenler @oykuarineumutol hesabını takip etsin" dedi.