Oyuncular Sendikası'nın yeni başkanı Vahide Perçin oldu

Oyuncular Sendikası 4. Olağan Genel Kurulu'nun ardından yapılan seçim sonucunda sendikanın yeni Genel Başkanı Vahide Perçin oldu. Sendikanın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda "Genel Başkanımız Vahide Perçin'in önderliğinde yeni bir döneme başlıyoruz. Zorunlu organlarda görev alan tüm üyelerimize başarılar dileriz" ifadelerine yer verildi.

13 Eylül 2021 Pazartesi, 17:45
Oyuncular Sendikası'nın yeni başkanı Vahide Perçin oldu
Abone Ol google-news

Cuma günü Beşiktaş Süleyman Seba Kültür Merkezi’nde bir araya gelen Oyuncular Sendikası üyeleri, sendikanın 4. Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi.

Genel Kurulu'nun ardından yapılan seçim sonucunda sendikanın yeni Genel Başkanı Vahide Perçin oldu.

Sendika üyesi sanatçıların 4. Olağan Genel Kurul'da oylarını kullanmaları sonucunda sendikanın Genel Başkanı Vahide Perçin olarak belirlendi. Vahide Perçin Genel Başkanlık koltuğunu oyuncu Demet Akbağ'dan devraldı.

3. DÖNEM YÖNETİM KURULU İBRA EDİLDİ

Pandemi nedeniyle görev süresi bir yıl uzayan Demet Akbağ başkanlığındaki 3. Dönem Yönetim Kurulu üyeleri, idari ve mali açıdan ibra edildi.

Tüzük değişikliklerine sıra geldiğinde ise özellikle “Merkez Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve İş Yerinde Taciz ve Mobbing ile Mücadele Birimi” ve “Merkez Gençlik Birimi” delegelerin alkışları eşliğinde oy birliği ile kabul edildi.

Yapılan seçim sonucunda Oyuncular Sendikası 4. Dönem Genel Başkanı Vahide Perçin oldu.

Yönetim Kurulu ve diğer kurullara seçilen isimlerin tamamı ise şöyle;

Yönetim Kurulu Üyeleri: Vahide Perçin, Sercan Gidişoğlu, Taner Rumeli, Ece Dizdar, Serdar Orçin, Öykü Karayel Bonomo, Atilla Gündoğdu, Berfin Zenderlioğlu, Emre Yetim

Disiplin Kurulu: Yasemin Şişli, Tülay Günal, Arif Pişkin.

SENDİKADAN PAYLAŞIM

Genel Kurul sonrası oluşan yeni yönetim kurulu, Oyuncular Sendikası'nın resmi Twitter hesabından da duyuruldu.

Sendika tarafından yapılan paylaşımda, "4.Olağan Genel Kurulumuzu gerçekleştirdik. Genel Başkanımız Vahide Perçin'in önderliğinde yeni bir döneme başlıyoruz. Zorunlu organlarda görev alan tüm üyelerimize başarılar dileriz. Dayanışmayla" ifadeleri kullanıldı.