Partisinin kararına uymadı: Cihangir İslam, "Oy kullanmayacağım"

Saadet Partisi milletvekili Cihangir İslam, TBMM genel kurulunda Libya'ya tezkere gündemi ile toplanıldığı saat 14.00'de Twitter hesabından oylamaya katılmama kararı aldığını duyurdu.

02 Ocak 2020 Perşembe, 14:41
Abone Ol google-news

İSLAM, ŞUNLARI KAYDETTİ:

Saadet Partisi genel merkezinden gün içinde yapılan açıklamada Libya ile imzalanan ‘Deniz Yetki Alanlarının Sınırlandırılması’ anlaşmasını desteklendiği ve evet denileceği belirtilmiş, ‘Libya’ya Asker Gönderme Tezkeresi’ için ise uyarılar yapılmıştı. 

AKP’yi eleştirildiği yazılı açıklamada, ‘Bugün kış olduğu daha net bir şekilde anlaşılan Arap Baharı sürecinde atılan yanlış adımlar, farklı sorunları da tetiklemiş ve ülkemiz başta Akdeniz olmak üzere birçok başlıkta sıkıntılı bir döneme girmiştir’ denildi. ‘Bugün Türkiye, Suriye'de, Libya'da, Yemen'de köşeye sıkışmış durumda ise bunun nedeni bütün bu sinsi oyun ve tezgahların görülememesinin sonucudur’ ifadelerinin kullanıldığı açıklamada ‘Deniz Yetki Alanlarının Sınırlandırılması’ ve ‘Libya'ya Asker Gönderme Tezkeresi’ne destek verilmişti. 

Saadet Partisi'nin TBMM'de iki milletvekili bulunuyor.  Bu isimlerden biri Konya milletvekili Abdülkadir Karaduman, diğeri ise tezkere oylamasına katılmayacağını duyuran İstanbul vekili Cihangir İslam.


  • İlgili Haberler

  • Saadet Partisi'nden Libya tezkeresine destek Saadet Partisi'nden Libya tezkeresine destek