Putin, Kızıl Meydan’da hokey oynadı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Moskova’daki Kızıl Meydan’da kurulan buz pistinde Gece Hokeyi Ligi (NHL) yıldızlarıyla hokey maçı yaptı. Maçı 14:10 skorla Putin’in takımı kazandı.

30 Aralık 2018 Pazar, 21:56
Abone Ol google-news
<video:1186278>

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Belarus Devlet Başkanı Aleksandr Lukaşenko ile 3.5 saat süren görüşmenin ardından, Kızıl Meydan'da yılbaşı nedeniyle kurulan hokey pistine geldi.

Putin burada, NHL yıldızlarıyla dostluk maçı yaptı. Putin'in takımında Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu ve eski hokeyciler Aleksey Kasatonov, Pavel Bure ve Vyaçeslav Fetisov yer aldı.

?Maçı 14:10 skorla Putin’in takımı kazandı. Rusya lideri maçta birden fazla gol attı.

'LUKAŞENKO'YU DA MAÇA DAVET ETTİM'

Maç sonrasında konuşan Putin Moskova’ya ziyarette bulunan Belarus lideri Aleksandr Lukaşenko’yu da hokey maçına davet ettiğini ve onunla daha sonra birlikte oynamak için anlaştıklarını ifade etti. Rus lider bu tür maçların dinlenmenin yanı sıra hokey sporunun kıdemlilerine teşekkür etme imkanı sunduğunu ekledi.

Putin “Böylece kıdemli hokeycilerin bu spora yaptığı, Rus sporuna yaptığı katkıları hatırlama, onlara katkılarından dolayı teşekkür etme fırsatı oluşuyor” dedi.

PUTİN'E 4 ÇUVAL PATATES HEDİYE ETMİŞ

Lukaşenko’nun sözcüsü Natalya Eysmont, Putin’in yeni yılını kutlayan Belarus Devlet Başkanı’nın ona 4 çuval patates ve sala (Rusların jambon gibi tükettiği domuz yağı) hediye ettiğini söyledi.

NHL 2011 yılında Putin’in girişimiyle kurulmuştu. Sporcu kimliği ile bilinen 67 yaşındaki Putin, zaman zaman hokey oynuyor. Rus lider, ekim ayında Soçi’deki Valday Tartışma Kulübü’nde toplantıyı hızlıca bitirip hokey oynamak istemişti.