Rıdvan Dilmen: Ambale oldular

Galatasaray'ın Gençlerbirliği ile 1-1 berabere kaldığı maçı yorumlayan Rıdvan Dilmen hakemlerin 'ambale' olduklarını söyleyerek, sarı kırmızılı takım için Fenerbahçe derbisinin çok önemli olduğunu ifade etti.

13 Mart 2016 Pazar, 18:27
Abone Ol google-news

Rıdvan Dilmen, Ntv'de yayınlanan Yüzde 100 Futbol programında Galatasaray'ın 1-1 berabere kaldığı Gençlerbirliği maçını değerlendirdi. Dilmen, Galatasaray'ın derbi dışında ligde hedefi kalmadığının altını çizerken, hakemlerin de futbolun önüne geçtiğini, deyim yerindeyse "ambale olduklarını" dile getirdi.

"FLORYA'DA MEŞALELER YANAR"

Galatasaray'ın Türkiye Kupası'nı kazanmak zorunda olduğunu anlatan Dilmen; "Ligde 5. durumda. İlk 4'te bitirmek zorunda. Ancak Gençlerbirliği rahat durumda. Galatasaraylı futbolcular için olmazsa olmaz Fenerbahçe maçı. Eğer Fenerbahçe'yi 3-0 yenerlerse, haftaya Florya'da meşaleler yanar. Bu maalsef bir gerçek" dedi..

"Galatasaray oyun kalitesini kaybetmiş" diyerek sözlerini sürdüren yorumcu, "Sneijder'in yokluğu da etkiliyor. Böyle sezonlarda oyuncuyu motive etmek zor oluyor. Mourinho'yu da getirsen bu böyle" diye konuştu.

"HAKEMLER AMBALE OLMUŞ"

Dilmen sözlerini şöyle sürdürdü:

"Galatasaray kontra atakları engellemek için hızlı oyuncularla oynamaya çalıştı. Denayer gibi Semih gibi... Bu skorla maçın sona ermesi normal bir sonuç. Hakemlerle ilgili konuşmak istemiyorum ama, bu sene hakemler olağanüstü mental problemleri var. 10 km antrenman yapmalarına gerek yok. Psikolojilerini düzeltsinler. Adeta ambele olmuşlar. Futbol oyununun önüne geçildi. Her hafta hakem konuşuluyor.

"YANLIŞI YANLIŞLA ÖRTÜYORLAR"

Gençlerbirliği'nin pozisyonu bana göre penaltı değil. Denayer'in hamlesi, Stancu'yu getirecek kadar ağır bir temas değil. Bunu veriyorsan, ikinci yarı da bir pozisyonda Umut'a sarıldı oyuncu. Ona da penaltı versin o zaman. Hakemler yanlışı yanlışla örtmeye çalışıyor. İtalya'da hakem hata yapıyor umrunda değil. Bizde öyle değil.