Sağlık Bakanlığı'ndan üniversitelere koronavirüs uyarısı!

Sağlık Bakanlığı’nın 12 Şubat tarihinde YÖK'e gönderdiği ve tüm üniversitelere dağıttığı bildirgede Çin'e seyahat eden tüm öğrenci ve öğretim görevlilerinin 14 gün izne alınması uyarısında bulunuldu.

21 Şubat 2020 Cuma, 23:44
Sağlık Bakanlığı'ndan üniversitelere koronavirüs uyarısı!
Abone Ol google-news

Sağlık Bakanlığı’nın 12 Şubat tarihinde Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlığı’na (YÖK) ‘koronavirüs’ tedbirlerinini içeren bildirgesi ortaya çıktı. Bu bildirgenin tüm üniversitelere gönderildiği öğrenildi.

Sağlık Bakanlığı’ndan Halk Sağlığı Genel Müdürü Doç. Dr. Fatih Kara imzalı YÖK’e gönderilen bildirgede şu ifadeler yer alıyor:

Yeni koronavirüs salgınının tatil dönemine isabet ettiği ve 2 Şubat 2020’de okulların açıldığı göz önüne alındığında, öğrenci ve öğretim elemanları tatil amaçlı Çin’e seyahat etmiş olabilirler. Çink Halk Cumhuriyetine seyahat eden Bakanlığınız/Kurulunuz bünyesinde eğitim ve öğretim alan tüm öğrenciler ve görev yapan öğretmenler, akademik ve idari personelin koronavirüs açısından bilgilendirilmesi, son 14 gün içerisinde Çin’e seyahat öyküsü olanların gerekiyorsa 14 gün idari izinli sayılarak evinde istirahat etmesi ve son temas gününden itibaren 14 gün boyunca, ateş, öksürük ve solunum sıkıntısı gibi şikayetler açısından duyarlı olmaları ve bu şikayetlerin gelişmesi durumunda en yakın sağlık kuruluşuna başvurmaları hususunda bilgilerini ve gereğini arz ederim."