Saldırıdan kurtulanlar şokta

Sultanahmet'te gezerken saldırıya uğrayan Alman turist kafilesinde yer alan ancak kıl payı saldırıdan kurtulan turistler polise ifade verdikten sonra otellerine döndü.

12 Ocak 2016 Salı, 22:15
Abone Ol google-news

10 turistin hayatını kaybettiği, çoğu turist 15 kişinin de yaralandığı Sultanahmet Meydanı'nda yaşanan canlı bomba saldırısından saniyelerle kurtulan Alman turistler otellerine döndü.

Edinilen bilgiye göre dün gece İstanbul'a gelen 33 kişilik Alman turist grubu Karaköy'de bir otele yerleşti. Turistler kaldıkları otelden sabah saatlerinde çıktı. Turistlerin rehber eşliğinde Sultanahmet civarını gezdikleri sırada da canlı bomba saldırısı oldu.

METRELER YA DA SANİYELERLE KURTULDULAR

Saldırı sırasında, Alman turist grubu içinde bulunan ve biraz geride olması nedeniyle ölümden kurtulan turistlerden bazıları polis merkezindeki ifadelerinin ardından akşam saatlerinde Karaköy'de kaldıkları otele döndü.

Turistlerin, basın mensuplarının görüntü almaması için otelin depo kapısından içeriye alındığı dikkat çekti. Bu sırada, tur şirketi görevlileri turistlerin yüzlerini şemsiye ve eşyalarla saklamaya çalıştı.