Şehit asker Barış Aybek'in dikkat çeken paylaşımları

Şırnak'ta şehit olan piyade onbaşı Barış Aybek'in Twitter'daki paylaşımları sosyal medyada rekor kırdı.

12 Ağustos 2015 Çarşamba, 09:13
Abone Ol google-news

Şırnak 6. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığı Akdizgin üs bölgesine, uzun namlulu silahlarla düzenlenen saldırıda şehit olan piyade onbaşı Barış Aybek’in (22) cenazesi, memleketi Malatya’nın Doğanşehir ilçesinde defnedildi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, cenazenin gelişinden önce şehit babası Turabi Aybek’in Doğanşehir Doğu Mahallesi’ndeki evine gelerek, evin önünde kurulan taziye çadırında şehit yakınlarına taziyelerini iletti. Daha sonra şehit Aybek’in naaşı cenaze aracıyla baba evine getirildi.

"Abla bana bir şey olmaz’ dedi"

Barış Aybek’in ablası Şehriban Aybek, cenazenin gelişi sırasında "Ben ondan büyüğüm, ablan öleydi, ben bu yükü kaldıramam, ’abla bana bir şey olmaz’ dedi" şeklinde ağıt yaktı.

Doğu Mahallesi Camisi’nde ikindi vakti İl Müftüsü Ümit Çimen’in kıldırdığı cenaze namazının ardından cenaze aracına konulan şehidin naaşı, mezarlığa götürüldü. Tören kıtası cenaze aracının önündeyken şehidin halası Meryem İlhan, "askerimle yürüyeceğim" diyerek tören kıtasının arasında ağlayarak yürüdü. Bu sırada şehidin kardeşi Eren Aybek, cenaze aracının önüne alındı. Şehit Piyade Onbaşı Barış Aybek’in cenazesi Doğanşehir ilçesine bağlı Gürobası köyüne götürülerek toprağa verildi.

Şehit piyade onbaşı Aybek'in Twitter'daki paylaşımları sosyal medyada gündem oldu.

İşte şehit askerin Twitter paylaşımları;