Şehitler üzerinden Boğaziçi provokasyonu

Sabah, Yeni Şafak, Takvim gibi iktidarın kalemşörlüğünü yapan gazeteler şehitler üzerinden siyasi provokasyon yaparak Boğaziçi öğrencilerini hedef aldı.

15 Şubat 2021 Pazartesi, 10:10
Şehitler üzerinden Boğaziçi provokasyonu
Abone Ol google-news

2015 ve 2016 yıllarında kaçırılan 13 görevli PKK terör örgütü tarafından katledildi.

TSK’nin savaş uçakları ve komando birlikleriyle PKK terör örgütüne yönelik yürüttüğü Gara operasyonu tamamlandı ancak acı haberler geldi. Bakan Hulusi Akar, “Kalleş yüzünü gösteren terör örgütü, alıkoyduğu 13 masum vatandaşımızı bir mağarada yakın mesafeden vurarak şehit etmiştir.” Açıklamasını yaptı.

AYNI ANDA HAREKETE GEÇTİLER

Üzücü haber Türkiye gündemini sarsarken, yandaş medyada provoke edici haberler servis edildi. Sabah, Yeni Şafak, Takvim gibi iktidarın kalemşörlüğünü yapan gazeteler aynı anda Boğaziçi Üniversitesi’nin tamamını hedef gösteren haberler servis etti.

Haberlerde, "Türkiye 13 masum insanın terör örgütü PKK tarafından katledilmesine ağlarken Uludağ'a tatile giden Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri parti düzenleyip eğlendi" gibi tahrik unsuru içeren ifadelere yer verildi.

Söz konusu haberler şöyle:

SİYASİ PROVOKASYONA TEPKİ YAĞDI

Sosyal medyada hedef gösterici haberlere tepki yağdı.

PARA CEZASI KESİLDİ

Hedef gösteren paylaşımların ardından Jandarma ekipleri harekete geçti. Görüntülerde tespit edilen üniversite öğrencisi olduğu belirlenen 15 kişiye, sosyal mesafe kurallarına uymamak suçundan 7 bin 305 TL para cezası uygulandı.

OTELDEN AÇIKLAMA

Söz konusu etkinliğin Bursa Valiliğİ tarafından izinli olan, Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri tarafından geleneksek olarak düzenlenen kış festivali olduğu, festivalin bu yıl da Uludağ’daki bir otelde gerçekleştirildiği öğrenildi.

Grand Yazıcı isimli otelden de açıklama yapıldı.