Sezen Aksu'dan Gezi Park'ı çağrısı

Taksim Gezi Parkı'nda polisin ağaçları korumak isteyenlere uyguladığı orantısız güç devam ederken Sezen Aksu'dan çağrı geldi.

31 Mayıs 2013 Cuma, 15:12
Abone Ol google-news

Gezi'deki eyleme sanat ve spor camiasından birçok farklı isim destek verdi. Sezen Aksu da hem resmi sitesinden hem de twitter hesabından bir duyuru yayınladı. Ünlü sanatçı bu duyuruda, 'Tüm erk sahiplerini aklı selime ve vicdana davet ediyorum' diye çağrıda bulundu.

Sezen Aksu'nun 31 Mayıs 2013'te Taksim'deki olaylarla ilgili açıklaması şöyle:

"Uygar dünyada, kent üzerinde yapılacak köklü değişiklikler söz konusu olduğunda, yönetimin, karar sürecine kentin tüm paydaşlarını dahil etmesi ve uzlaşı araması toplumsal barışın kalıcılığı açısından vazgeçilmez bir yöntem halini almıştır.

Yönetimin uzlaşı aramak ve dinleme olgunluğunu gösterip birlikte çözüm bulmak yerine, sahip olduğu güç ile vatandaşına şiddet uygulamasını, demokrasiyi ve yıllardır ihtiyacını duyduğumuz toplumsal barışı temelinden zedeleyen ve bizi uygar olmaktan gittikçe uzaklaştıran bir yol olduğuna dikkat çekerek, tüm erk sahiplerini aklıselime ve vicdanlı olmaya davet ediyorum."

Sezen Aksu