Sıcaklıklar 9 derece düşecek

Türkiye, Perşembe gününden itibaren Balkanlar üzerinden gelen yeni soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına girecek.

Yayınlanma: 13.02.2012 - 19:11
Abone Ol google-news

Balkanlar'dan gelen soğuk hava ve Akdeniz üzerinden ulaşan yağışlı havanın etkisine girecek Güney Marmara'da, hafta içinde sıcaklıklar 9 derece kadar düşerken, perşembe ve cuma günleri kar yağışının etkili olması bekleniyor.

Hava sıcaklığının 10-12 derece arasında değiştiği Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova bölgesi, bugün Akdeniz üzerinden gelen yağışlı havanın etkisine girecek.

Bugün, yarın ve çarşamba gününü yağmurlu geçirecek bölgede yağışlar, perşembe günü Balkanlar'dan inen soğuk havayla birleşince kara dönüşecek.

Özellikle perşembe gecesi ve cuma günü bölge genelinde kar yağışının etkili olacağı tahmin ediliyor.

Hava sıcaklıkları, cuma gününe kadar belirli oranlarda azalarak, Bursa'da 10 dereceden ve Balıkesir'de 8 dereceden 1 dereceye, Yalova'da 12 dereceden ve Çanakkale'de ise 9 dereceden 3 dereceye kadar düşmesi bekleniyor. Bölgede gece en düşük sıcaklıkların ise sıfır ile eksi 2 derece arasında olacağı tahmin ediliyor.

Ankara'da Çarşamba kar var

15 Şubat Çarşamba günü Trakya hariç yurt genelinde yağışların, kıyılar ve Güneydoğu Anadolu'da yağmur ve sağanak, Batı Karadeniz ile yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların; Doğu Anadolu’nun güney ve batısı, Bursa, Bilecik, Bolu, Kütahya, Uşak, Kahramanmaraş ile Ankara’nın kuzey çevrelerinde yoğun kar, Adana, Osmaniye ve Hatay çevrelerinde kuvvetli sağanak yağmur şeklinde görüleceği tahmin ediliyor.

Yeni soğuk hava dalgası

16 Şubat Perşembe günü Türkiye geneli çok bulutlu, Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu, Doğu Akdeniz ve Ordu, Tokat, Sivas ile öğle saatlerinden itibaren Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı ile Zonguldak, Bartın, Bolu, Düzce ve Karabük çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Marmara, Ege ve Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu bölgesinde yağmur, yağış alan diğer yerlerde Bitlis, Hakkari ve Şırnak çevrelerinde yoğun olmak üzere kar şeklinde olması bekleniyor.

17 Şubat Cuma günü ülke geneli çok bulutlu, Doğu Anadolu'nun doğusu dışında yurt genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Akdeniz ve Doğu Karadeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu bölgesi ile Aydın ve Muğla çevrelerinde yağmur, diğer yerlerde kar şeklinde olması bekleniyor.


En Çok Okunan Haberler