Şike davasının savcısından skandal 'rüşvet' iddiası

Şike Davası'nın ilk savcısı Mehmet Berk, o dönem yazdığı iddianamenin arkasında durduğunu belirterek, "Kasıtlı olarak, talimatla hiçbir şey yapmadım" dedi.

13 Ekim 2015 Salı, 15:20
Abone Ol google-news

 

İlk Şike Davası'nın savcısı Mehmet Berk, yeniden yargılama sonrasında Aziz Yıldırım ve diğer sanıkların beraat etmesinin ardından 360 TV'de yayınlanan Telegol programına konuştu. Berk'in açıklamaları şöyle:

"Ben ömrü hayatım boyunca vicdanen rahatsız olacağım bir karar vermedim. Yaptığım her şeyin arkasındayım. Savcılık makamı savunma makamı değildir. Mehmet Ali Aydınlar'a dava açıyorlarmış. Bana dava açılırsa savunmamı yazılı yaparım. Bunu da açıklamayla yaparım. Rüşvet teklifinde bulunanları, siyasi baskıları her şeyi anlatırım. Ben meslek hayatım boyunca kimseden korkmadım. Karşımdaki zenginmiş güçlüymüş hiç korkmadım.

"KASITLI BİR ŞEY YAPTIĞIM ÇIKARSA KENDİMİ KÖPRÜDEN ATARIM"

20 yıl boyunca hep şerefimle çalıştım. Bir tane kasıtlı iş yapmadım. Herkesin hatası olabilir ama bilerek, kasıtlı olarak talimatla yaptığım hiçbir şey olmadı. O dosyada benim kasıtlı bir şey yaptığımı, gelen evrakla iş yaptığımı çıkarsınlar gelsin beni idam etsinler. Öyle bir şey ortaya çıksın ben kendimi köprüden atarım.

"BUGÜN DE AYNI KARARI VERİRİM"

400 sayfalık iddianame yazdım ben her şey somuttu. Tapelerin montaj olduğu, sonradan ekleme bölümler olduğu konuşuluyor. Böyle bir şey bulunursa beni assınlar. Bu dava UEFA'ya gitti CAS'a gitti. Bunlar kapalı kapılar ardında olmamıştır. Ben duyduğumu söylüyorum. Bu insanların bu şeyleri yaptığı ortaya çıktı. Cezalarını aldılar. Yeniden yargılama kararı da çıktı ve beraat ettiler. Bu tapelere bakarak kim bu insanlar bu suçları yapmadı diyebilir ki! O gün ne karar verdiysem bugün de aynısını verirdim."