Sıvas'ta karbonmonoksit zehirlenmesi

Sıvas'ta banyodaki şofbenden sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen genç kız, öldü.

08 Ekim 2009 Perşembe, 12:24
Abone Ol google-news

Sıvas'ın Sularbaşı Mahallesi İmam Hatip Sokak'taki evlerinde duş almak için banyoya giren 18 yaşındaki Fatma İrem Çavuşoğlu, şofbenden sızan karbonmonoksit gazından zehirlendi.
Babaannesi Fatma Çavuşoğlu tarafından banyoda baygın bulunan genç kız, çağrılan ambulansla Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesine kaldırıldı.

Yapılan kontrolde, genç kızın hayatını kaybettiği anlaşıldı. Hastane morgundaki otopsinin ardından ailesine teslim edilen Çavuşoğlu'nun cenazesi, Ulu Cami'de kılınan namazın ardından Yukarı Tekke Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Cenazede, genç kızın ailesi, yakınları ve arkadaşları gözyaşlarını tutamadı. Erkek kardeşi olan Fatma İrem Çavuşoğlu'nun, bir üniversitenin Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü'nü kazandığı, ikinci öğretim olan bu bölüme yaptırdığı kaydını dondurarak üniversiteye gitmediği öğrenildi.
Bu arada, banyoda polis ekiplerince yapılan incelemede, şofben ile havalandırma borusu arasında bir kitabın bulunduğu öğrenildi.

Kim tarafından ve ne zaman konulduğu bilinmeyen kitabın, şofbenden çıkan karbonmonoksit gazının tahliyesini önlediği, bu nedenle de genç kızın banyoya sızan gazdan zehirlenerek yaşamını yitirdiği belirtildi.