Sneijder 'satmayın' dedi Galatasaray gönderdi

Galatasaray'ın yıldızı Sneijder'in, "Satmayın, gelecek sezon takımda çok iş yapar" dediği Amrabat, Malaga'ya satıldı.

30 Nisan 2015 Perşembe, 10:07
Abone Ol google-news

İspanya'nın La Liga takımlarından Malaga, Amrabat'ı transfer etti.

Galatasaray'ın 'bonserviste indirim yapmam' tavrı meyvelerini verdi. Malaga Kulübü çarşamba günü Galatasaray'a gönderdiği bir yazıda Amrabat için daha önce anlaşmaya varılan 3.5 milyon avronun ödeneceğini açıklandı.

Yazıda bu paranın ödenmesi için ise Galatasaray yönetiminden kendilerine bir aylık bir süre verilmesi istendi. Malaga ile Galatasaray kulüpleri arasında geçtiğimiz yıl varılan anlaşmaya göre Faslı milli oyuncunun 30 Nisan 2015 tarihine kadar 3.5 milyon avro ödenmesi halinde İspanyol takımına satılması öngörülüyordu. Malaga kulübünden 3 yönetici geçtiğimiz günlerde İstanbul'a gelmiş ve Galatasaray yönetiminden Amrabat için anlaşmaya varılan 3.5 milyon avrodan indirim yapılması istenmişti. Ancak bu istek Galatasaray tarafından reddedilmişti.

Sneijder uyarmıştı

Hollandalı, 2 hafta önce Malaga temsilcilerinin transfer  için İstanbul’a gelmeleri üzerine Ali Dürüst ve Abdurrahim Albayrak’a, “Sakın onu satmayın. Amrabat, farklı özellikleri olan bir futbolcu. Galatasaray’da önümüzdeki yıl çok iş yapar. Mutlaka geri dönmeli” uyarısını yapmıştı.