SP'li Karaduman: Gençlerin deizme kaymasının sorumlusu AKP

Saadet Partisi Konya Milletvekili Karaduman, gençlerin arasında deizmin yayılmasını iktidara bağladı ve çarpıcı sözler söyledi.

29 Eylül 2018 Cumartesi, 11:25
Abone Ol google-news

<video:1097398>

Halk TV'de Çağlar Cilara'nın konuğu olan CHP kontenjanından TBMM'ye giren Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, en büyük vazifelerinin AKP'nin İslamı temsil etmediğini insanlara anlatmak olduğunu söyledi. 

"GENÇLERİN DEİZME KAYMASININ SEBEBİ HÜKÜMETİN İSLAMI YANLIŞ BİR ŞEKİLDE TEMSİL ETMESİ"

 Karaduman, AKP'nin dine ihanet ettiğini söyleyerek deizmin yaygınlaşmasını AKP'lilere bağladı ve şu çarpıcı ifadeleri kullandı:

 "Şuanda siyasi iktidarın İslamı temsil etmediğini insanlara anlatabilmek bizim en büyük vazifemiz insanlar müslümanların hırsızlık yapmasını yolsuzluk yapmasını ranta ihaleye bulaşmasını lüksün şatafatın içinde yaşamasını aslında o dinin menşei olarak algılıyor ve dinden uzaklaşma var. Bu aslında dine yapılabilecek en büyük ihanettir. Ülkede gençlerin deizme kaymasıyla alakalı süreçlerin yegane sebebi hükümetin İslamı yanlış bir şekilde temsil etmesidir. Türkiye'de ne hazindir İslami olarak çalışma yapan bütün kurumların iktidarın yanında bu kadar haksızlığa bu kadar yolsuzluğa rağmen yer alması son derece üzücü."

<haber-yatay:959277,962667,961529,959849>