Şüpheli paketten turşu çıktı

Balıkesir’in Bandırma İlçesi’nde, otobüs durağındaki bankın üzerine bırakılan ve bomba şüphesiyle çevredekiler arasında korkuya neden olan paketten 5 kilogram turşu çıktı.

26 Ocak 2016 Salı, 13:28
Abone Ol google-news

İnönü Caddesi’nde bir banka şubesi önündeki otobüs durağında bulunan bankın üzerinde görülen paket, bomba şüphesiyle polise bildirildi. Kısa sürede olay yerine gelen polis çevre emniyetini alarak kimseyi emniyet şeridi içine sokmadı. Duraktaki indirme bindirme işleri emniyet şeridi dışında yapıldı.

Bankanın otobüs durağını da gören güvenlik kamerasını inceleyen polis, bir vatandaşın bir elinde valiz diğer elinde bir poşete konulmuş paketle geldiğini belirledikten sonra vatandaşın otobüse binerken valizi alarak otobüse bindiğini, ancak poşet içinde sarılı paketi bank üzerinde bıraktığını tespit etti. Poşete sarılı paketi vatandaşın unuttuğunun belirlenmesi üzerine şüpheli paketi açan polis, poşete sarılı paket içinde 5 kilogramlık pet kavanozda turşu olduğu ortaya çıktı. Olayın kısa sürede aydınlatılması üzerine emniyet şeridi kaldırıldı ve Balıkesir’den bomba imha ekibinin çağrılmasına da gerek kalmadı.