Taliban videosu diye paylaştı, Kılıçdaroğlu'nu hedef aldı

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nu hedef aldı. CHP'den Gökçek'e sert tepki gösterildi.

31 Ağustos 2021 Salı, 15:36
Taliban videosu diye paylaştı, Kılıçdaroğlu'nu hedef aldı
Abone Ol google-news

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef aldı.

Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Gökçek, Taliban'a ait olduğu öne sürülüp sosyal medyada dolaşıma sokulan bir video paylaştı. Videoda, Taliban birlikleri olduğu öne sürülen kişilerin, bir kişiyi iple sarkıttığı iddia edildi. Gökçek bu videoya ise "Taliban ABD'ye çalışan Afganları Helikopterden asıp şehirde dolaştırmış. ABD medyası ayağa kalkmış" notunu düştü.

Paylaşımında Kılıçdaroğlu'na seslenen Gökçek, "Dostun Biden seni de satmasın" diyerek üstü kapalı olarak CHP liderini tehdit etti.

CHP'DEN SERT TEPKİ

Gökçek'in tepki çeken paylaşımı üzerine Cumhuriyet'e açıklamalarda bulunan CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, "Sonuçta Afganistan'ı zihnen tanıyan partinden ve onunla aynı düşündüğünü söyleyen Cumhurbaşkanı'ndan utanmalısın" dedi.

Başarır açıklamasının devamında, "Afganistan resmi mercileri ile görüşürüz diyen Ömer Çelik bir anlamda Afganistan‘ı tanımıştır. Afganistan’da görüşebileceği hangi resmi merci var merak ediyorum. Seçilmiş, sandıkla gelen bir iktidar mı var? Sonuçta Afganistan‘ı zinnen tanıyan partinden ve onunla aynı düşündüğünü söyleyen Cumhurbaşkanı‘ndan utanmalısın!" diye belirtti.

Başarır konuşmasına, "Utanması gerekenler Orta Doğu‘da, Afganistan’da Amerika’nın taşeronluğunu yaparak Müslüman kanı dökenlerdir! Bu yüzden kafanı kaldır ve önce tabelana bak!" ifadeleriyle son verdi.