Tartışma yaratacak karar: Aşı olmayana iş yok!

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, ülkesinde hala aşılanmayan ve bağışıklığı olmayan kişilerin her iş yerinde çalışamayacağını ve birçok alanda ayrımcılığa maruz kalacağını ifade etti.

22 Haziran 2021 Salı, 13:38
Tartışma yaratacak karar: Aşı olmayana iş yok!
Abone Ol google-news

Rusya’da koronavirüsün farklı mutasyonlarının görülmesi ve vaka sayılarının artışa geçmesi artması yeni dalga endişesini beraberinde getirirken, aşılama programı da devam diyor. 

Kremlin sözcüsü Dmitry Peskov gazetecilere verdiği demeçte, "Gerçek şu ki, ayrımcılık kaçınılmaz olarak başlayacak. Aşısı veya bağışıklığı olmayan insanlar her yerde çalışamayacak. Bu mümkün değil. Çevrelerindekiler için bir tehdit oluşturacak" dedi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Pazartesi günü yaptığı açıklamada, yetkililerin yeni vakalardaki artışı durdurmak için düzenli olarak yeniden aşılama fikrini desteklemeye başlamasıyla ülkenin bazı bölgelerindeki koronavirüs durumunun daha da kötüleştiği konusunda uyardı.

Rusya, Şubat ayından bu yana son 24 saat içinde 546 kişinin koronavirüs kaynaklı yaşamını yitirmesi ile günlük en yüksek ölüm sayısına ulaştı. Yetkililer, 16 bin 715 olan yeni vaka sayısının Delta varyantı kaynaklı olduğunu söyledi.