Teoman Sancar'a şantaj olayıyla ilgili gözaltı sayısı 6'ya yükseldi

Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) istifa eden Denizli Milletvekili Teoman Sancar’a yönelik şantaj olayıyla ilgili aralarında 1 polisin de olduğu 6 kişi gözaltına alındı.

02 Mart 2021 Salı, 12:16
Teoman Sancar'a şantaj olayıyla ilgili gözaltı sayısı 6'ya yükseldi
Abone Ol google-news

Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) istifa eden Denizli Milletvekili Teoman Sancar’ın kendisine yönelik şantaj olayıyla ilgili Cumhuriyet Savcılığına giderek şikayetçi olmasının ardından KOM Şube Müdürlüğü ekipleri operasyon düzenledi.

Operasyonda şantaj suçuna karıştıkları iddia edilen belediye çalışanı Fatih S. ile ona yardım eden Sevgi K. gözaltına alındı.

Eski belediye çalışanı Fatih S.’nin ifadeleri doğrultusunda, "Sancar’ın çekim yapılan eve çağrıldığı, Fatih S.’nin öz ablasının eşi olan Kuşadası Emniyet Müdürlüğü’nde aktif görevli polis eniştesi Mustafa Bülent A. ile birlikte her şeyi organize ettiği, öncesinden vekilin çağrılacağı eve kamera ve ses sisteminin kurulduğu" iddia edildi.

Denizli polisi, şüphelilerin yakalanması için Denizli, Aydın, Ankara ve Kırıkkale illeriyle Kıbrıs’ta eş zamanlı operasyonlar gerçekleştirdi. Görev yaptığı Aydın’ın Kuşadası ilçesinde gözaltına alınan polis enişte Mustafa Bülent A. ile birlikte toplamda 6 kişi yakalandı.

Vekil Sancar konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “İstanbul - Ataşehir, Bodrum ve Kuşadası’nda imar değişiklikleriyle vurgun yapmak isteyenlere engel olduğum için bana baskı oluşturuldu. Gerekli yerlere şikayetimi yaptım. Her türlü iftiraya cevap vereceğim. Bir linç girişimiyle karşı karşıyayım ve bel altından vurup hedef gösteriyorlar, iftira atıyorlar. Bu ahlaksızca bir şey. Her türlü iftiraya ayrı ayrı cevap vereceğim. Komplo var, bu komployu bozacak olan da benim” demişti.