Tuncer'e uyarı cezası

DT'nin oyuncuları olayı, 2008'de Trabzon DT'de sahnelenen "Düğün ya da Davul" adlı oyuna gelen cezaya benzetip, "ikinci Erdoğan krizi" olarak nitelendiriyorlar.

12 Nisan 2011 Salı, 09:57
Abone Ol google-news

Devlet Tiyatroları (DT) Genel Müdürlüğü’nün, Ankara DT’de sahnelenen “Genç Osman” adlı oyunda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan’a “hakaret ettiği” gerekçesiyle hakkında soruşturma başlattığı oyuncu Tolga Tuncer’e, en az “uyarı cezası” vereceği öğrenildi. DT’nin oyuncuları da olayı, 2008’de, Trabzon DT’de sahnelenen “Düğün ya da Davul” adlı oyuna gelen cezaya benzetip, “ikinci Erdoğan krizi” olarak nitelendiriyorlar.

Ankara DT’de “Genç Osman” adlı oyunun sahnelenmesi sırasında oyunculardan Tolga Tuncer’in Başbakan Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan’a haraket ettiği gerekçesiyle başlatılan soruşturma tartışmalara neden oldu. DT Genel Müdürlüğü’nün soruşturma sonucunda Tolga Tuncer’e en az “uyarı” cezası vereceği öğrenildi.

Tuncer’e daha ağır bir ceza olan “bir maaş kesme” cezası verilebileceği de dile getiriliyor. DT oyuncuları ise bu duruma tepkili. DT oyuncuları dün sitemlerini Facebook’ta, “Sümeyye Bacı, biz ettik sen etme” sözleriyle dile getirdi.