Türk Yıldızları'nın gösterisi nefes kesti

TÜRK Hava Kuvvetleri'nin akrobasi timi Türk Yıldızları’nın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında yaptığı gösteri nefesleri kesti.

19 Mayıs 2015 Salı, 20:12
Abone Ol google-news

Samsun’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle gösteri yapan Türk Yıldızları'nı Samsun sahilini dolduran binlerce kişi izledi. Havanın sisli olması nedeniyle gösterisi bu yıl kısa sürdü. Samsun semalarında gösteri uçuşu yapan jetlerin geçişi sırasında vatandaşlar alkışlarla pilotlara destek verdi.

ESRA BİNBAŞI DA UÇTU

Türk Yıldızları’nın ilk kadın pilotu olan Pilot Binbaşı Esra Özatay da, bugün ilk gösteri uçuşunu gerçekleştirdi. Esra Özatay’ın babası 65 yaşındaki Mustafa İşçi ve annesi 60 yaşındaki Hacer İşçi, kardeşleri Yavuz İşçi ile Sevim İşçi Turutoğlu gösteriyi izlemek için İstanbul’dan Samsun'a geldi. Kızının Türk Yıldızları’ndaki ilk resmi uçuşunu izlemekten çok heyecan duyduğunu söyleyen Mustafa İşçi, "Hiç olmadığı kadar duygulandım ve gururlandım. Hatta gözlerim yaşardı. Kızımı izlemekten çok mutlu oldum. Müthiş bir duyguydu" dedi.

Anne Hacer İşçi'de gösteri sırasında mutluluk ve gurur duyduğunu söyledi.