'Türkiye'nin tehditlerinden korkmam'

İsrail Dışişleri Bakan Yardımcısı Ayalon, Türkiye'nin İsrail'le bağları kesmeyeceği umudunu dile getirirken, "tehditlerden kormadığını, İsrail'in mütekabiliyet politikası"nı uygulayacağını belirterek, "İsrail'de bir Türk büyükelçisi yoksa, Türkiye'de de İsrailli bir büyükelçi olmayacak" dedi.

23 Ağustos 2011 Salı, 09:47
Abone Ol google-news

Türkiye ile İsrail arasında ciddi bir diplomatik kriz yaratan "Alçak koltuk" krizi kahramanı İsrail Dışişleri Bakan Yardımcısı Danny Ayalon, İsrail Radyosu ile yaptığı mülakat sırasında Türkiye'nin, gerçekten İsrail'le bağlarını kesmeyi düşünmediğini umduğunu söyledi. Ayalon, "Ankara'da mantık ve çıkarların galip geleceğini ve Türkiye-İsrail ilişkilerini yeniden yola koymanın mümkün olacağını ummalıyız" dedi.

Mülakat sırasında Ayalon, "tehditlerden korkmadığını ve İsrail'in mütekabiliyet politikasını uygulayacağını" belirtikten sonra "İsrail'de bir Türk büyükelçisi yoksa Türkiye'de de İsrailli bir büyükelçi olmayacak" sözlerini kullandı. Danny Ayalon, Türkiye'nin jeopolitik durumunun, ondan "çok daha fazla alçak gönüllülüğünü gerektirdiği"ni de öne sürdü.