Volkan Demirel'den 'Vatan haini' açıklaması

Fenerbahçe kalecisi Volkan Demirel, Bursaspor maçında kendisine gösterilen tepkilere kulüp televizyonundan yanıt verdi. Volkan Demirel, bazı kendini bilmezlerin ailesine dil uzattığını vurgularken, "Ônların adamlıklarından, örf ve adetlerinden şüphe ediyorum" dedi. Deneyimli file bekçisi ayrıca kendisine vatan haini diyenler için de sert ifadeler kullandı.

29 Nisan 2015 Çarşamba, 14:44
Abone Ol google-news

Bursaspor karşısında skora endeksli oynadıklarını söyleyen Volkan Demirel, "Bu tarz maçlarda deplasmanlardaki maçlarda golü attığınız takdirde avantajlı olan siz oluyorsunuz. Bu konu hakkında bir şey de belirtmek lazım. Bursaspor ligin en çok gol atan takımı. Üç maç oynadık, kendi sahalarında iki gol atabildiler. Şunu söylemek istiyorum ki konsantre olduğumuz ve herkes kendi adının hakkını vererek oynayınca bizim yenemeyeceğimiz takım yoktur" dedi.

1-1 sona eren Eskişehir maçını da değerlendiren tecrübeli kaleci, "Normalde futbolda geriye dönmek yoktur ancak bu konu hakkında söylemek istediğim bir iki şey var. Kaybetmiş olduğumuz iki puan bizi biraz da olsa geri bıraktı. Bu kazandığımız maç her ne kadar kupa maçı olsa da genel olarak konuşmak istedim. Fenerbahçe taraftarını sevindirmek istiyoruz. 6 maç var önümüzde. Arada elbette iş kazaları olacaktır. 6 maçın 6’sını da kazanacağımızın garantisi yok, aynısı rakiplerimiz için de geçerli. Biz yolumuza emin adımlarla ilerliyoruz. 1 puan gerideyiz; ancak önümüzde 18 puan var. Hem ligde hem de kupada istediğimizi alıp Fenerbahçe taraftarını sevindirmek için elimizden geleni yapacağız" ifadelerini kullandı.

Bursaspor maçı boyunca kendisine yönelik tezahüratlara da değinen Fenerbahçe file bekçisi, "Benim için yapılan tezahüratlara gelince buna artık alıştım. Vatan haini ya da başka türlü şeylere alıştık. Ancak eşimin ve annemin adını söylüyorlar. Bu şekilde küfür ediyorlar. Bursa’da çok güzel bir taraftar vardı. Bursaspor taraftarlarını tebrik ediyorum. Ama bütün taraftara da bunu mal etmemek lazım. Bazı kendini bilmezler benim aileme dil uzatıyorlar. Onların adamlıklarından, örf ve adetlerinden şüphe ediyorum.
Bunu yapan insanların bir aile terbiyesi almadıklarını düşünüyorum. Çünkü almış olsalar böyle tezahüratlar yapmazlar" diyerek sert tepki gösterdi.

Kendisine yönelik 'vatan haini' tezahüratlarına da değinen Volkan Demirel, "Beni vatan haini ilan ediyorlarsa kendi sayelerinde oldu. Ben milli formayla sahaya çıkmışım. Benim kalesini koruyacağım tribünler bana böyle şekilde hakaret ederse gereğini yaparım diye düşünüyorum. Bazı yerlerde, 'kendi sahasını neden terk etmiyor' diyorlar. Ancak beni rakip seyircinin yuhalaması, küfür etmesi beni maça bağlar motive eder. Ama benim kalesini koruyacağım insanlar bana küfür ederse kusura bakmasınlar ben o mücadelede bulunmam. Bu nedenle Fenerbahçe taraftarına çok teşekkür ediyorum. Beni her zaman desteklediler, beni hep saymış ve sevmişlerdir. Vatan hainliği denmesini kendileri yarattılar. Ancak işin içine annem, babam, eşim çocuğum karışınca onların adamlıklarından şüphe ederim. Eğer insansalar dışarıda yüzüme söylerler. Dışarda gördüklerinde de 'Volkan Ağabey fotoğraf, Volkan Ağabey forma var mı?' diye geliyorlar yanımıza. O yüzden Türk insanı, kim tepedeyse, kim işini iyi yapıyorsa – ben bunu anladım gözlemlerimde, sadece futbolda da değil – bu şekilde tepki görüyor“ diye sözlerini bitirdi.