Yaralı CHP'lilere ters kelepçe

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, polisin tutumunu eleştirdi, Bakan Soylu'ya çağrı yaptı.

17 Haziran 2018 Pazar, 17:24
Abone Ol google-news
<video:1000101>

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, Adalar'da bıçaklı saldırıya uğrayan CHP üyeleri Vedat Demir ile Sedat Şahin"i hastanede ziyaret etti.

 Ziyaretin ardından gençlerin aileleri ile birlikte açıklama yapan Yarkadaş, "Adalar'a dışarıdan gelen yedi kişi, iki arkadaşımızı bıçakladı. Polis, 20 metre ötesindeki olaya 23 dakika sonra müdahale etti" dedi.

 Polisin, saldırıya uğrayan CHP'lilere ters kelepçe taktığını da belirten Yarkadaş, "Bu akıl dışı tutum kabul edilemez" tepkisini gösterdi.

 İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya da seslenen Yarkadaş, şöyle konuştu:

 "Adalar'a dışarıdan geldiği anlaşılan yedi kişilik grup, HDP'nin çadırını yakmaya çalışıyor. O sırada bölgeden geçen iki partilimiz, olaya müdahale ediyor. Ve yedi kişi, arkadaşlarımıza saldırıyor. Arkadaşlarımız Vedat Demir ile Sedat Şahin bıçakla yaralanıyor. Polis tam 23 dakika sonra olay yerine geliyor. Üstüne üstlük bir de arkadaşlarımıza ters kelepçe takıyor. Bu saldırganlar kimdir? Hangi partiye üyedir? Kim tarafından korunmaktadır. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu göreve davet ediyor ve diyoruz ki; gözdağı çabaları bizi demokrasi mücadelemizden alıkoyamaz."

<haber-dikey:999899>