Yeni Akit FETÖ'ye sahip çıktı

Yeni Akit, FETÖ'cü savcıların iftiralarıyla evi basılan, son nefesinde savunma yapmak zorunda bırakılan, ölümünün ardından aklanan tıp doktoru, yazar, ve eski Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği genel başkanı Türkan Saylan'a nefretini kusmak isterken FETÖ'cü savcılara sahip çıktı.

13 Aralık 2016 Salı, 11:40
Abone Ol google-news

Google, karalama kampanyalarıyla gözden düşürülmeye çalışılan Türkan Saylan'ın 81. doğum gününe özel bir Doodle hazırladı. Kanser tedavisi gördüğü sırada evi basılan, hasta yatağından kaldırılarak gözaltına alınan Türkan Saylan için sahte deliller üretilmiş ve gözaltına alınmıştı. Saylan'ın ölümünün ardından sahte delil üreten polisler, hâkimler ve savcılar emniyetteki FETÖ operasyonlarında tutuklandı, kaçabilenler ise Türkiye'yi terk etti.

YENİ AKİT FETÖ'CÜ POLİS, HAKİM VE SAVCILARA SAHİP ÇIKTI

Yeni Akit, Türkan Saylan için hazırlanan Doodle'ı haberleştirirken FETÖ'cülere sahip çıktı. Türkiye mahkemelerinde ve AİHM'de haklılığı kabul edilen Saylan için "Bir tane Müslümanı anmayan Google Türkan Saylan'ı unutmadı" başlığını attı. Akit haberinde şu ifadelere yer verdi:

Dünyanın en büyük arama motoru olan ve bugüne kadar tek bir Müslümanı hatırlamayan Google, Türkan Saylan'ın 81. doğum günü için Doodle hazırladı.

Google, Türkan Saylan'ı unutmadı