Gemlik Film Festivali temmuzda başlıyor

20-23 Temmuz tarihleri arasında bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Gemlik Film Festivali'nin, kurmaca dalındaki kısa film başvuruları başladı.

Yayınlanma: 09.05.2023 - 18:08
Gemlik Film Festivali temmuzda başlıyor
Abone Ol google-news

Festival kapsamındaki Kısa Film Yarışması’nda, dereceye girenlere para ödülleri verilecek. Kısa filmler için yirmi dakikalık bir süre sınırı bulunuyor.Sadece Türkiye’den katılım kabul eden yarşmaya başvuran filmleri ise, alanında uzman kişilerden oluşan ön jüri değerlendirecek. Kısa Film Yarışması Ön Seçici Kurulu’nda; Yönetmen Ceren Şahan, görüntü yönetmeni Hayri Çölaşan, yönetmen Gültekin Bayır yer alıyor. Festivalin ana jüri üyeleri ve programı çok yakında açıklanacak.

Ön jürinin değerlendirmesi sonrası belirlenen 10 film; oyuncu ve yönetmenlerden oluşan jüri tarafından izlenecek. Jürinin belirlediği ilk üçe giren filmler ve Mansiyon Ödülü kazanan filmler ise birbirinden büyük ödüller kazanacak. Yarışmada dereceye girenler için 1.lik Ödülü 25.000 TL, 2.lik Ödülü 20.000 TL, 3.lük Ödülü 15.000 TL, 4. Mansiyon Ödülü ise 10.000 TL olarak belirlendi.

Tüm detaylara www.gemlikfilmfestivali.com sitesinden ulaşabilecek. Başvurular ise www.filmfreeway.com sitesinden 1 Temmuz 2023 saat 12.00’a kadar yapılacak.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler