Malzemeyi 'hemşire' ve 'ebe' taşıyacak!

Burdur Devlet Hastanesi’nde hastane eczanesinden ilaç, serum gibi malzemelerin alım ve taşıma işlemlerinde, “hemşire” ve “ebe” kadrolarında görev yapan sağlık çalışanları görevlendirildi. Genel Sağlık-İş konuya ilişkin hastane idaresine başvuruda bulundu. Sendikanın başvurusu, idare tarafından reddedilince konu yargıya taşındı.

Yayınlanma: 02.09.2023 - 03:00
Malzemeyi 'hemşire' ve 'ebe' taşıyacak!
Abone Ol google-news

Burdur Devlet Hastanesi’ndeki ebe ve hemşireler; görev tanımlarında yer almamasına karşın hastane içerisinde hastane eczanesinden ilaç, serum gibi malzemelerin alım ve taşıma işlemlerinde görevlendirildi.

Genel Sağlık-İş, Yataklı Tedavi Kurumları İşletme Yönetmeliği’ne aykırı olan bu uygulamaya son verilmesi için hastane idaresine başvuruda bulundu. Ancak başvuru idare tarafından reddedilerek sağılıkçıların “haksız” görevlendirilmelerine devam edildi. Genel Sağlık-İş, Isparta İdare Mahkemesi’nde “iptal” davası açtı.

(Derya Uğur)

Genel Sağlık-İş Genel Başkanı Derya Uğur, konuya ilişkin Cumhuriyet’e yaptığı açıklamada “Elde edilecek olan kazanım ‘emsal’ niteliği taşıyacağından, aynı mağduriyeti yaşayan tüm sağlık emekçilerini de yakından ilgilendirecektir” dedi.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler