Ankara merkezli iki FETÖ soruşturması: 125 gözaltı kararı

Dışişleri Bakanlığı teşkilatı bünyesinde çalışırken FETÖ ile irtibatları nedeniyle meslekten çıkarılan ve bazıları memurluk sınavları öncesinde soruları çaldıkları belirlenen 29 kişi ile FETÖ'nün Jandarma Genel Komutanlığı 'mahrem hizmetler' soruşturmasında 96 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

22 Ekim 2021 Cuma, 09:09
Ankara merkezli iki FETÖ soruşturması: 125 gözaltı kararı
Abone Ol google-news

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosu'nca yürütülen soruşturmalar kapsamında FETÖ'ye yönelik iki önemli operasyon yapıldı.

Soruşturma kapsamında Dışişleri Bakanlığı teşkilatı bünyesinde çeşitli kademelerde çalışırken FETÖ ile üyelik veya irtibatları nedeniyle meslekten çıkarılan ya da uzaklaştırılan, bir kısmı meslek memurluğu, konsolosluk ve ihtisas memurluğu yazılı sınavları öncesinde soruları aldıklarına dair deliller bulunan 29 şüpheli belirlendi.

JANDARMA MAHREM YAPILANMASINDA 96 GÖZALTI KARARI

MİT, Emniyet Genel Müdürlüğü TEM ile SİBER Daire Başkanlıklarınca FETÖ üyelerinin deşifresine yönelik olarak yapılan çalışmalar sonucunda da FETÖ'nün Jandarma Genel Komutanlığı içinde ‘mahrem hizmetler’ yapılanmasında yer alan 96 şüpheli tespit edildi. 18'i daha önce geçici olarak görevden uzaklaştırılan astsubay, 78'i de daha önce ilişiği kesilen askeri öğrenci 96 şüpheli hakkında Ankara merkezli 37 ilde, gözaltı kararı verildi.

Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, şüphelilerin yakalanması için çalışmalarını sürdürüyor.