Artvin Belediye Başkanı Bilgehan Erdem kimdir? Bilgehan Erdem kaç yaşında, nereli?

31 Mart 2024 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Seçiminde CHP'nin adayı Bilgehan Erdem Artvin Belediye Başkanı oldu. Peki, Artvin Belediye Başkanı Bilgehan Erdem kimdir? Bilgehan Erdem kaç yaşında, nereli?

Yayınlanma: 11.01.2024 - 09:45
Artvin Belediye Başkanı Bilgehan Erdem kimdir? Bilgehan Erdem kaç yaşında, nereli?
Abone Ol google-news

Artvin Belediyesi'ni CHP adayı Bilgehan Erdem aldığı % 45.26 oyla kazandı. CHP'den Artvin Belediye Başkanı seçilen Bilgehan Erdem, mazbatasını alarak görevine başladı.

Peki, CHP Artvin Belediye Başkan adayı Bilgehan Erdem kimdir? Bilgehan Erdem kaç yaşında, nereli?

BİLGEHAN ERDEM KİMDİR?

1971 yılında Artvin’de doğan Bilgehan Erdem, ilk ve orta öğrenimini Artvin Gazi İlköğretim Okulu’nda, lise eğitimini ise Artvin Kazım Karabekir Lisesi’nde tamamladı. Eğitim hayatına Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde devam ederek 1996 yılında mezun oldu. Mezuniyetinin ardından, 1997 yılında lise yıllarını geçirdiği Artvin Kazım Karabekir Lisesi’nde Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni olarak atanarak öğretmenlik kariyerine başladı. 27 yıl boyunca Artvin Kazım Karabekir Lisesi, Anadolu Öğretmen Lisesi ve Artvin Sosyal Bilimler Lisesi’nde öğretmenlik yaparak eğitim alanında önemli hizmetler verdi.

Gençlik yıllarında, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı bir Gençlik Merkezi’nin başkanlığını iki dönem toplamda 6 yıl süreyle yürüttü. 1989 ile 1996 yılları arasında amatör ligde basketbol hakemliği yaptı ve halk oyunlarında hem dansçı hem de müzisyen olarak yer aldı. Üniversite yıllarında Hacettepe Üniversitesi Gençlik Hareketi’nde aktif bir rol alarak amatör tiyatro, müzik ve halk danslarıyla ilgilendi. Felsefe ve edebiyat kulüplerinde görevler üstlendi ve marangozluk, dağ yürüyüşü, dağ tırmanışı gibi hobileri oldu. 1986 yılında, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen bir halk oyunları yarışmasında Türkiye’nin en genç davulcusu olarak birincilik ödülü kazandı.

Yeşil Artvin Derneği’nin kuruluşunda yer aldı. Artvin Geleneksel Boğa Güreşlerini Yayma Yaşatma ve Yaylalarını Koruma Derneği’nin kurucuları arasında yer aldı ve boğa güreşleri hakemliği ile boğa yetiştiriciliği yaptı. Cumhuriyet Halk Partisinden belediye başkan adayı oldu ve 31 Mart 2024 yılında belediye başkanı seçildi. 

BİLGEHAN ERDEM EVLİ Mİ?

Bilgehan Erdem evli ve iki çocuk babasıdır; eşi de öğretmenlik mesleğini icra etmektedir.  

 


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler