Cumhurbaşkanlığı kabinesi açıklandı mı? Cumhurbaşkanlığı kabinesinde kimler var?

Cumhurbaşkanlığı kabinesinde kimlerin olacağı merakla bekleniyordu. Peki, Cumhurbaşkanlığı kabinesi açıklandı mı? Cumhurbaşkanlığı kabinesinde kimler var? Cumhurbaşkanı yardımcısı kim oldu?

Yayınlanma: 04.06.2023 - 09:47
Cumhurbaşkanlığı kabinesi açıklandı mı? Cumhurbaşkanlığı kabinesinde kimler var?
Abone Ol google-news

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan cumhurbaşkanı yardımcısı ve bakanların ataması merakla bekleniyordu. ''Cumhurbaşkanlığı kabinesi açıklandı mı? Cumhurbaşkanlığı kabinesinde kimler var?'' soruları sıklıkla soruluyor. İşte ayrıntılar...

CUMHURBAŞKANLIĞI KABİNESİ AÇIKLANDI MI?

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan atama kararları Resmi Gazete’de yayımlandı. 

CUMHURBAŞKANLIĞI KABİNESİNDE KİMLER VAR?

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile yayımlanan Resmi Gazete’de Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan atamalar hakkında karar ile birlikte yeni kabine üyeleri atandı.

Karara göre Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Kültür ve Turizm Bakanı, Mehmet Nuri Ersoy, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Ulaştırma Bakanı ise Abdulkadir Uraloğlu oldu. 
İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler