Ekrem İmamoğlu, Bağdat Caddesi'nde yurttaşlarla buluştu: '14 Mayıs’taki ‘bir adımı’ ihmal etmeyeceğiz'

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı ve Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı yardımcısı adayı Ekrem İmamoğlu, İstanbul Bağdat Caddesi’nde yurttaşlarla bir araya geldi. İmamoğlu, "Gençler bu seçim hayatınızın bundan sonraki dönemini etkileyecek unutmayın. Bir adım kaldı. O adımı güçlü atalım. O gün sandıklarda görev alalım" diyerek gençlere çağrıda bulundu.

Yayınlanma: 11.05.2023 - 20:29
Ekrem İmamoğlu, Bağdat Caddesi'nde yurttaşlarla buluştu: '14 Mayıs’taki ‘bir adımı’ ihmal etmeyeceğiz'
Abone Ol google-news

Türkiye'nin merakla beklediği seçimlere 3 gün kaldı. İBB Başkanı ve Millet İttifakı cumhurbaşkanı yardımcısı adayı Ekrem İmamoğlu, İstanbul Bağdat Caddesi’nde yurttaşlarla buluştu.

İmamoğlu, Bağdat Caddesi’nde yaptığı konuşmasında,”14 Mayıs’taki ‘bir adımı’ ihmal etmeyeceğiz. Kadıköy, İstanbul oy rekoru kıracak. Bir adım atarsak eşitliğe özgürlüğe tutunacağız. Başımız eğikti; bir adım atarsak memleketimize karşı, insanlarımıza karşı, Atatürk’ümüze karşı başımız dik olacak. Geçmişin kavgalarına değil, geleceğin umutlarına koşacağız” ifadelerini kullandı.

İmamoğlu'nun konuşmasının satır başları şöyle:

“Bu seçimi bize oy vermeyen canım vatandaşlarımız için de kazanacağız. Diyorlar ki, ‘Biz bu memleketin insanlarına korku saldılar, insanlar korkuyor’ falan. Bizim insanımız kimseden korkmaz. Allah’tan başka kimse bizi korkutamaz. Biz özgürlüğü için, hürriyeti için her şeyi feda etmeye hazır bir memleketiz. Bu anlayışa 14 Mayıs’ta son vereceğiz, bir daha gelmemek üzere. Bu seçim bir sistemi sona erdirme seçimidir. Bu seçim ekonomimizi berbat eden, eğitimimizi yerlerde süründüren, her yönüyle memleketimizi baskı altına alan bu rejimi sona erdirme seçimidir.

Hiçbir gençten oy firesi istemiyoruz. Z kuşağının tarih yazdığı bir seçim olacak bu seçim. Gençler bu seçim hayatınızın bundan sonraki dönemini etkileyecek unutmayın. Bir adım kaldı. O adımı güçlü atalım. O gün sandıklarda görev alalım.

Hayatta en çok sevdiğim şey sevgi pıtırcığı olmak. Bu arkadaşlar kötü bir şey gibi dalga konusu yapıyorlar. Sevmeyi ve sevilmeyi bilmeyen bu hayattan zevk alır mı, almaz. Hepsi benim insanım, ben insanıma kurban olurum.”


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler