Erdoğan, yerel seçimler için aday tarifini yaptı! Dikkat çeken ifade: 'Yük olan değil...'

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yerel seçim için aday tarifini yaptığı ve "Yük olan değil, yük alan isimler olsun" dediği iddia edildi.

Yayınlanma: 10.12.2023 - 14:35
Erdoğan, yerel seçimler için aday tarifini yaptı! Dikkat çeken ifade: 'Yük olan değil...'
Abone Ol google-news

Siyaset gündeminin tamamen yerel seçimlere döndüğü şu günlerde; partilerin aday hamleleri de merakla bekleniyor.

Son olarak Gazete Pencere'den Nuray Babacan'ın edindiği bilgiye göre; Erdoğan, başarısız belediye başkanlarıyla vedalaşırken, “yeni küskün yaratmadan” operasyon yapılmasını istedi.

Erdoğan, aday tarifini de “yük olan değil, yük alan isimler olsun” diye çizdi.

“BUNLARLA İŞİMİZ OLMAZ…”

Babacan, Erdoğan'ın kurmaylarıyla yaptığı toplantılarda, bundan sonraki çalışmalara ilişkin görüşlerini şu sözlerle aktardığını yazdı:

“Mevcut belediye başkanlarından değişecek olanlarla temasa geçeceğiz. Onların gönüllerini alacağız. Siz de bu konuda duyarlı olun. Kırıp dökmeden süreci götürelim. Yeni küskünlüklere yol açmadan, bunun bir bayrak yarışı olduğunu anlatalım. Seçimlerde birlikte çalışmanın yollarını arayalım. Bize yük olan değil, yük alanlarla yol yürümeliyiz. Partinin oyunu artırmayacaksa, faydadan çok zarar getirecekse, dedikodulara konu olacaksa, bunlarla işimiz olmaz.”

“ÖZELLİKLE ÜÇ DÖNEMLİK OLANLAR…”

"Erdoğan’ın bu yaklaşımı nedeniyle mevcut belediye başkanlarının büyük bölümünün değişmesine kesin gözüyle bakılıyor" ifadesini kullanan Babacan, "Erdoğan’ın yaptığı toplantılarda ve kamuoyuna açık konuşmalarında değişimin mesajı vererek mevcut belediye başkanlarını sürece hazırladığı yorumları yapılıyor. Özellikle üç dönemlik olanlar ve yerelde hakkında çeşitli iddialar dolaşan başkanlarla vedalaşılması bekleniyor" diye yazdı.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler