Son Dakika: Devlet Bahçeli'den anayasa ve erken seçim açıklaması

Son dakika haberi... MHP lideri Bahçeli, gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Bahçeli yeni anayasa çalışmalarına ilişkin "Yeni anayasaya ihtiyaç var" dedi. Erken seçim tartışmalarına da değinen Bahçeli "Şu an seçimi erkene alma siyasete malzeme olmamalı" şeklinde konuştu.

Yayınlanma: 08.10.2022 - 13:52
Son Dakika: Devlet Bahçeli'den anayasa ve erken seçim açıklaması
Abone Ol google-news

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, parti genel merkezinde düzenlenen Siyaset ve Liderlik Okulu 18. Dönem Eğitim ve Öğretim Yılı Açılış Töreni'nin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Bahçeli'nin açıklamalarından öne çıkan satırbaşları:

''Başörtüsü konusunun çözülmemiş gibi gündeme taşınmış olması üzücü. Bu tartışmayı tamamen sonlandırmak açısından yeni bir anayasaya ihtiyaç olduğu kanaatindeyiz. Bu konudaki anayasa değişikliği ile ilgili MHP elden gelen gayreti gösterecek.

SEÇİMLER ÖNE ALINACAK MI?

Şu an için Türkiye'nin sorunlarının çok yoğunlaştığı bir ortamda seçimlerin erkene alınması tartışması siyaseten malzeme yapılmamalıdır. Seçimler yasa çerçevesinde 18 Haziran 2023 tarihinde yapılacaktır. Türkiye'nin şartlarında Meclis bir karar verir mevcut yönetim böyle bir düşünceyi diğer siyasi partilerle paylaşır ise belli bir kararı alır ve uygular. Diyelim ki yarın gireceğiz seçimlere 6'lı masanın cumhurbaşkanı adayları yok. Adaylarının olmadığı yerde gürültü yapmanın manası yok."


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler