Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak'tan Fenerbahçe ve beş yıldız açıklaması

Adana Demirspor Kulübü Başkanı Murat Sancak, 1959 yılı öncesi şampiyonluklarla ilgili açıklama yaptı.

Yayınlanma: 19.07.2022 - 12:04
Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak'tan Fenerbahçe ve beş yıldız açıklaması
Abone Ol google-news

Süper Lig ekiplerinden Adana Demirspor'un Başkanı Murat Sancak, Fenerbahçe'nin 1959 yılı öncesi şampiyonluklarla ilgili yaptığı başvuru ve yapılan başvuruya verilmeyen cevapla birlikte, sarı-lacivertli kulübün 5 yıldızlı logo kullanımıyla ilgili açıklama yaptı.

Sancak, Twitter'da katıldığı sohbet odasında Fenerbahçeli bir taraftarın, "Başkanım, Fenerbahçe'nin 1959 yılı öncesi şampiyonluklarıyla ve 5 yıldız kullanımıyla alakalı düşünceniz nedir?" şeklinde yönelttiği soruya şu şekilde cevap verdi:

"Fasa fiso işler. Kimse geçmişe bakmıyor. Boşver, 5 ya da 15 yıldız olmuş ne olmuş? Son şampiyon kim? Trabzonspor. Bu sene kim şampiyon olacak onu düşünüyor herkes. 5 yıldız taktığında daha mı iyi oynuyorsun? Bunlara fazla takılmamak gerek. Şahsen ben hiç takılmıyorum. Fark eden hiçbir şey yok. Varsa şampiyonluklar kimin hakkıysa verilsin ama tekrar söylüyorum verilse ne olacak, verilmese ne olacak? Şöyle bir şey de var: Kimin şampiyonluğu varsa verilebilir tabii. Fakat özetlemek de gerekirse: Bir camianın büyüklüğü yıldızlarla ölçülemez. Büyüklük yıldızla değil, icraatla olur. Fenerbahçe'yi 3-5 yıldız etkilemez. Çok büyük bir camia."


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon