Fenerbahçe Opet Kaptanı Eda Erdem: 'Üzerimden büyük bir yük kalktı'

Fenerbahçe Opet'in kaptanı Eda Erdem Dündar, kazandıkları şampiyonluk sonrası yaptığı açıklamada, takım olarak birbirlerine kenetlendiklerini belirtti. Kaptan, ligin sonuna doğru çok iyi bir karakter ortaya koyduklarını ve üzerinden büyük bir yük kalktığını söyledi.

Yayınlanma: 12.05.2023 - 13:14
Fenerbahçe Opet Kaptanı Eda Erdem: 'Üzerimden büyük bir yük kalktı'
Abone Ol google-news

Fenerbahçe Kadın Voleybol Takımı kaptanı Eda Erdem Dündar, şampiyonluk sonrası açıklamalarda bulundu.

Erdem yaptığı açıklamada ligin sonuna doğru çok iyi bir karakter ortaya koyduklarını dile getirdi.

"ÜZERİMDEN BÜYÜK BİR YÜK KALKTI"

Fenerbahçe Kadın Voleybol Takımı, Sultanlar Ligi final serisi üçüncü maçında Eczacıbaşı Dynavit’i 3-2 mağlup ederek 2022-2023 sezonu şampiyonluğunu ilan etti. Mücadelenin ardından düzenlenen kupa töreninde en iyi orta oyuncu ödülünü de kazanan Eda Erdem Dündar, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Üzerimden büyük bir yük kalktı diyebilirim. 15. senemi 6. şampiyonlukla bitiriyorum. İnişler-çıkışlarla zorlu bir lig oldu. Taraftar bize olan inancını hiçbir zaman kaybetmedi. Bizler, hepimiz kenetlendik. Zaten çok güzel, karakterli bir takıma sahibiz. Hiçbir problem yaşamadık, herkesin bütün sezon odağı voleyboldu. Nasıl kazanabiliriz, nasıl daha iyi yapabiliriz? Sürekli taktik konuştuk. Sürekli voleyboldan bahsettik. Sonunda da kupaya uzandık” ifadelerini kullandı. 

"HER YENİLGİ TECRÜBE VE GELİŞMEDİR"

Sultanlar Ligi play-off yarı final ve final serisinde çok iyi mücadele ettiklerini aktaran Eda, “Her yenilgi tecrübe ve gelişmedir. Biz Vakıfbank serisi olsun, Şampiyonlar Ligi serisi olsun çok iyi mücadele ettik ama bir yerde onlar bizden daha iyiydi, hak ederek kazandılar. Ligin sonuna doğru çok iyi karakter ortaya koyup bu şekilde 3. maçta şampiyonluğu kazanmak bence her takımın yapabileceği bir şey değildi. Bizde bu vardı, buna sahiptik. Kazandığımız için de çok mutluyuz” diye konuştu. 

Kaptan Eda Erdem, kariyer planlamasıyla ilgili de kontratının devam ettiğini söyledi.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler