Ferrari Le Mans 24 Saat Yarışı'ndaki 5 yıllık hakimiyete son verdi!

Alessandro Pier Guidi, James Calado ve Antonio Giovinazzi'nin kullandığı Ferrari AF Corse takımının 51 numaralı otomobili, 2023 Le Mans 24 Saat Yarışı'nı birinci sırada tamamladı.

Yayınlanma: 11.06.2023 - 18:39
Ferrari Le Mans 24 Saat Yarışı'ndaki 5 yıllık hakimiyete son verdi!
Abone Ol google-news

Dünya Dayanıklılık Şampiyonası'nda sezonun 4. yarışı, Fransa'nın Le Mans kentindeki 13,6 kilometrelik De la Sarthe Pisti'nde düzenlendi.

Yüzüncü yıl dönümünün kutlandığı tarihi otomobil yarışının startını, ABD'li yıldız basketbolcu LeBron James verdi.

Ferrari, hız kadar dayanıklılık ve verimliliğin de sınandığı mücadeleyi, Guidi, Calado ve Giovinazzi'nin pilotajındaki aracıyla lider tamamladı.

5 YILLIK HAKİMİYETE SON VERDİ

24 saat sonunda 342 tur atan Ferrari AF Corse takımının "hiper otomobil" sınıfındaki 51 numaralı aracı, yarışta zafere ulaştı.

İkonik yarışa 50 yıl sonra dönen Ferrari böylece Le Mans 24 Saat Yarışı'nı peş peşe 5 yıldır kazanan Toyota'nın hakimiyetine son verdi.

Sebastien Buemi, Brendon Hartley ve Ryo Hirakawa'nın sürdüğü Toyota Gazoo takımının 8 numaralı otomobili, mücadeleyi 1 dakika 21.793 saniye geride 2. bitirdi.

Earl Bamber, Alex Lynn ve Richard Westbrook'un kullandığı Cadillac takımının 2 numaralı aracı ise 341 turla 3. sırayı aldı.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler